Yerli ve yabancı turistler Safranbolu’ya akın etti

yerli ve yabanci turistler safranboluya akin etti sJgHvmQ8

Karabük’ün tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, havanın hoş olmasını fırsat bilen tatilciler yoğunluk oluşturdu. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve kültür turizminin kıymetli noktalarından olan tarihi ilçe, yerli ve yabancı ziyaretçilerin tercihi oldu.

Osmanlı periyodundan kalma yapıtlarla açık hava müzesini andıran ilçede Arnavut kaldırımlı sokakları ve müzeleri gezen, seyir teraslarına çıkan ziyaretçiler keyifli vakit geçirdi. Kafe ve restoranlarda yöresel lezzetlerden de tadan ziyaretçiler, lokum satış yerleri ile ikramlık eşya dükkanlarından alışveriş yaptı.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, tarihi ilçenin bilhassa hafta sonları yerli ve yabancı turistlerden ilgi gördüğünü söyledi. Salgın öncesi yılda 1 milyonu aşkın turisti ağırladıklarını anımsatan Türköz, herkesi tarihi ilçenin hoşluklarını görmeye davet etti.
Kayseri’den gelen Edanur Erkin de ilçenin tarihi yerlerini gezdiğini belirterek, “Safranbolu’yu çok beğendim. Burada Osmanlı devrinin tarihi kokusunu ve yaşantısını hissedebiliyoruz.” dedi.

– Tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir