Yerli ve yabancı turistler Palandöken’e akın etti

yerli ve yabanci turistler palandokene akin etti TjyUEFtB

Havalimanına 20, kent merkezine ise 4 kilometre uzaklıkta bulunması hasebiyle konuklarına kolay ulaşım imkanı sunan kayak merkezinde, dönemin birinci haftalarında yoğunluk oluştu.

Kar kalınlığının 58 santimetre ölçüldüğü merkeze gelen İran, Somali ve Azerbaycan üzere çok sayıda çeşitli ülkelerden yabancıların yanı sıra yurdun dört bir yanından yerli turistler, kayak ve snowboard yapmanın keyfini çıkardı.

Pazar tatilini merkezde geçirmek isteyen aileler de güneşli havada çocuklarıyla kızağa binip eğlenceli vakit geçirdi.

Somali’den gelen Abdurrahman Şerif, AA muhabirine, Palandöken Kayak Merkezi’ni çok beğendiğini tabir ederek, “Nadiren tatile geliyoruz. Kayak yapmak birinci başta sıkıntı lakin sonrasında çok eğlenceli oluyor. Palandöken’i herkese tavsiye ederim.” dedi.

Iraklı Bekir Ofis da Palandöken’de hoş günler geçirdiklerini belirtti.

Herkese Erzurum’a gelmeyi tavsiye eden Ofis, “Burada, kayak yapmak, dağ ve hava çok hoş. Arkadaşlara kayak yapmayı öğrettim. Pistler çok düzgün ve inançlı, tehlikeli bir alan yok.” diye konuştu.

yerli ve yabanci turistler palandokene akin etti 0 zwnSeXEz

İzmir’den gelen tıp fakültesi öğrencisi Şenay Kaplan da “Arkadaşlarla burada çok hoş vakit geçiriyoruz, tek aktivitemiz kayak yapmak. Çok eğlenceli, herkese tavsiye ederim. Düşe kalka kayak yapmayı öğrendik.” sözünü kullandı.

Hakan Kestioğlu ise Rize’den birinci sefer kayak için Erzurum’a gelerek dönemi açtıklarını lisana getirdi.

Palandöken’de kar kalitesinin yanı sıra pist ve tabanın de çok hoş olduğunu aktaran Kestioğlu, herkesi kayak için Palandöken’e davet etti.

– Kayak,Palandöken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir