Uludağ’ın köşkleri yeni yıla dolu giriyor

uludagin koskleri yeni yila dolu giriyor cVE5VTqQ

Türkiye’nin kıymetli kayak ve kış turizmi merkezlerinden Uludağ’da, Tarım ve Orman Bakanlığınca inşa ettirilen ve ihale yöntemiyle özel işletmeye devredilen orman köşklerinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. Bursa kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Sarıalan mevkisi, doğal hoşluğu ve pak havasıyla dört mevsim yerli ve yabancı binlerce tatilciyi ağırlıyor. Etrafı çam ağaçlarıyla örtülü, görselliğiyle insanları cezbeden ahşap orman köşklerinde kışın yer bulmak neredeyse imkansız hale geliyor.

Yılbaşında turistlerin birinci aklına gelen noktalardan olan Uludağ’ın adeta göz bebeği haline gelen orman köşklerinde yılbaşı rezervasyonları da ağır ilgi görüyor. Taleplerin çok evvelce alındığı köşklerde doluluk şimdiden neredeyse yüzde 100’e ulaştı.

uludagin koskleri yeni yila dolu giriyor 0 1cVhsmP7

RESTORAN HİZMETİ DE BAŞLATTILAR

İşletme müdürü Eray Özenoğlu, kar yağışlarıyla dönemi açtıklarını söyledi.Uludağ’ın, kış turizminde değerli bir yere sahip olduğunu belirten Özenoğlu, en çok ilgi gören noktalardan birinin de orman köşkleri olduğunu lisana getirdi.

uludagin koskleri yeni yila dolu giriyor 1

Köşklerin eşyalı, doğal gazlı ve ısıtmalı olduğunu anlatan Özenoğlu, “Bu sene 150 kişilik restoran da açarak konuklarımıza yemek konusunda imkan sağladık. Bu bahiste talep vardı. Yemeklerini kendileri yapmak istemeyenler için bunu gerçekleştirdik.” dedi.

uludagin koskleri yeni yila dolu giriyor 2 i3Ezcdcm

Özenoğlu, orman köşklerinin her mevsim faaliyette olduğunu ve ilginin yüksek düzeylerde devam ettiğini vurguladı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde talebin daha çok arttığı bilgisini paylaşan Özenoğlu, şöyle konuştu “Buranın havası çok farklı. Bilhassa çam ormanları, sessizliği ve huzuru çok öbür. Beşerler biraz daha izole bir tatil istiyor. Burası onlar için aranan bir yer. Beşerler yalnızca kendilerine ilişkin bir meskende konaklamak istiyor. Yüklü İstanbul, İzmir ve Balıkesir’den yerli konuklarımız var. Orta Doğu’dan Kuveyt ve Katar üzere ülkelerden de yabancı konuklarımız geliyor.”

uludagin koskleri yeni yila dolu giriyor 3

 

– 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir