Uludağ’da yılbaşı fiyatları belli oldu! İşte en düşük ücret

uludagda yilbasi fiyatlari belli oldu iste en dusuk ucret gV5OXAXv

Türkiye’nin en kıymetli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da dönem açıldı. Yeni dönemden umutlu olan otel işletmecileri, yılbaşında yüzde 100 doluluk beklediklerini söyledi. Yılbaşını Uludağ’da geçirmenin kişi başı maliyeti ise 3 bin liradan başlıyor.

Bursa’da 2 bin 543 rakımlı Uludağ’da dönem açıldı. Bölgede aralıklarla yağış devam ederken, kar kalınlığı yer yer 30 santime ulaştı. Yağışın hafta sonu tesirini artırması bekleniyor. Toplam 17 otel ve tesis ile 5 bin yatak kapasitesinin bulunduğu Uludağ’da yılbaşı hazırlıkları da sürüyor. Otellerdeki rezervasyon oranı konaklama fiyatlarının yine belirlenmesine karşın yüzde 50’yi aştı.

Otel yöneticilerinden Harbi Türk, bu dönem ilginin ağır olduğunu tabir etti. Yılbaşında otellerin doluluk oranının yüzde 100’e ulaşacağını belirten Türk, şöyle konuştu:

“Sezona karla başladığımız için çok memnunuz. Otelimizi geçtiğimiz hafta açtık. Bu hafta sonu otellerin tamamı açılacak. Kar yağışının başlamasıyla birlikte, bütün işletmeciler yılbaşına konsantre olmuş durumda. Yılbaşı için doluluk oranlarımız uygun gidiyor. Yüzde 40-50’yi aşmış durumda. Kar yağışı devam ederse yüzde 80’lere yaklaşır. Yılbaşının akabinde sömestr geliyor. Hafta sonları da esasen boş geçmiyor. Talep açısından geçtiğimiz yıla nazaran daha âlâ diyebilirim. Bu yıl, kayak yapmak isteyen ve kış tatili geçirmek isteyen çok daha fazla konuğumuz var. Şu an talepler yeterli, biz memnunuz.”

Yurt dışından da ağır talep olduğunu söyleyen Türk, “Ağırlıklı olarak yerli turistlerden talep var ancak daha çok BDT pazarı dediğimiz Rusya bölgesinden konuklar var. Ukrayna, Balkanlar ve Romanya’dan ilgi var. Her vakit olduğu üzere Avrupa’dan talep ağır. Orta Doğulu konuklarımız de Uludağ’dan vazgeçemiyor” diye konuştu.

uludagda yilbasi fiyatlari belli oldu iste en dusuk ucret 0 jKVPnlNp

KONAKLAMA FİYATLARI

Uludağ’daki konaklama fiyatları ile ilgili de bilgi veren Türk, şunları kaydetti:

“Tesisimiz ve Uludağ’daki birden fazla tesis tam pansiyon plus çalışıyor. Yılbaşında gecelik kişi başı fiyatımız 3 bin lira. Buna yılbaşı galası da dahildir. 2 ve 3 gece biçiminde konuklarımız konaklayabilir. Yılbaşı sonrası, sömestr periyodunda kişi başı fiyatlar 2 bin 500 liradan başlıyor. Aralık ayında hafta sonu kişi başı fiyatı bin 500 lira, hafta içi bin lira. Ocak ayında ise kişi başı konaklama fiyatları bin 500 lira ile 2 bin lira ortasında değişiyor.”

uludagda yilbasi fiyatlari belli oldu iste en dusuk ucret 1

– Yılbaşı,Lira,Otel,Uludağ’da,Talep,Sezon,Kişi Başı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir