Türkiye’de Kışın Gezilecek Yerler Nereleridir? 2021 – 2022

Turkiyede Kisin Gezilecek Yerler Nereleridir

Kışın gezilecek yerler konusunda kararını henüz vermemiş olanları sizler için hazırladığımız bu yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Kışın gezilecek yerler arasında öne çıkan yerleri sizin için keşfettik ve kaleme aldık.

Ülkemizde Kışın Gezilecek Yerler Listemiz

Eğlenceli ve unutulmaz bir kış tatili yaşamak istiyorsanız, Türkiye’de kışın gidilecek yerler listemiz size parlak fikirler sunabilir.

Türkiye’de Kayak Merkezi Denilince: Uludağ – Bursa

Yaklaşık 2500 metreyi bulan yüksekliği ile kış turizminin canlı adresi Uludağ, kışın gezilecek yerler arasında öne çıkan yerlerden. Farklı bütçeleri karşılayan konaklama seçenekleriyle, kar ve doğa manzaraları ve Bursa’nın meşhur lezzetleriyle Uludağ kış tatili için sizleri bekliyor.

Karlarla Kaplı Zirveleriyle: Sarıkamış – Kars

Kars ülkemizin en soğuk kış şartlarına sahip yerlerinden kabul ediliyor. Durum böyle olunca, ortaya unutulmaz kar manzaraları ve kayak için elverişli koşullar çıkıyor. Sarıkamış kayak merkezi, ülkemizin diğer kayak merkezlerini aratmıyor. Sarıkamış’taki kayak merkezinde ortalama 15 kilometrelik farklı parkurlar bulunuyor.

Doğal Kış Güzelliklerinin Buluşma Noktası: Abant Gölü – Bolu

Kış zamanı geldiğinde donmasıyla ilgi gören Abant Gölü, çevresinde bulunan doğal güzelliklerle unutulmaz bir kar tatilinin adresi olabilir. Kartalkaya Kayak Merkezi, Gölcük Tabiat Parkı ve ünlü Bolu Evlerine yakın olan göl ve çevresinde pek çok konaklama merkezi yer alıyor. 

İstanbul’a Yakın Kışın Gidilecek Yerlerden: Kartepe – Kocaeli

İstanbul ve çevresinde kış tatili veya hafta sonu tatili yapmak isteyenlere Kartepe’yi öneriyoruz. İçerisinde bir kayak merkezi de bulunan Kartepe’de benzersiz doğa manzaralarını görebilirsiniz. Karlı dönemlerde kayak sporu ve snowboard yapabileceğiniz bölgede, otel ve pansiyon olarak pek çok konaklama alternatifi bulunuyor.

Kış Aylarında Tazelenmek İsteyenlere: Armutlu Kaplıcaları – Yalova

Şifalı sularıyla sağlıklı bir tatil adresi olan Armutlu’da termal otel seçenekleriyle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kışın gezilecek yerler lisenize farklı bir alternatif olarak Armutlu’yu ekleyebilir, çevrede yer alan Bozburun Fenerini, Yürüyen Köşkü, Hacı Ali Paşa Cami’ni ve Fıstıklı Plajını ziyaret edebilirsiniz.

Şehrin Yanı Başında Bir Kayak Merkezi: Palandöken – Erzurum

Bir Erzurum gezisi planında bulunan Palandöken, çevrenin doğal şartları nedeniyle kış aylarında bembeyaz bir örtüyle kaplanıyor. Şehre 15 dakika uzaklıkta bulunan Palandöken Kayak Merkezi kışın gezilecek yerler listenizde ilk sıralarda yer alabilir. Tatiliniz sırasında Erzurum merkezine geçerek meşhur lezzetlerinden deneyebilirsiniz.

Mis Gibi Temiz Havasıyla: Ayder Yaylası – Rize

Kışın nereye gidilir, sorusuna vereceğimiz son örnek ise Rize Ayder yaylaları. Karadeniz yaylaları kış tatili olarak değil yaz ayları için ideal sayılsa da, Ayder yaylası benzersiz kar manzaraları ve şifalı suları ile ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Kaplıcalardan istifade ederken bir yandan burada bulunan Gelin Tülü ve Palovit şelalelerini görmenizi öneririz.

Kışın gezilecek yerler arasında ülkemizde bulunan gözde tatil adreslerini sizler için sıraladık.

Türkiye’de kışın gezilecek yerler nereleridir listemiz keyifli bir tatil ve hafta sonu ziyaretleri için size yol gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir