Turizmciler umutlu: Kapadokya’da 2022’de turist yoğunluğu bekliyor

turizmciler umutlu kapadokyada 2022de turist yogunlugu bekliyor S1ImOi86

Türkiye’nin kıymetli turizm merkezlerinden Kapadokya’da, konaklama tesisleri ve çeşit aktiviteleri için yurt dışından yapılan ön rezervasyon talepleri, dalda 2022 yılı dönemine yönelik beklentileri artırdı.

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile dünyanın farklı ülkelerinden turistlerin tercih ettiği destinasyonlardan Kapadokya’daki kesim bileşenleri yeni turizm dönemi için hazırlıklara başladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile uğraş sürecinde kısıtlamalar nedeniyle yaşanan sakin periyottan sonra normalleşmeyle, bölge için “altın yıl” kabul edilen 2019’daki yoğunluğun, 2022’de de yaşanması bekleniyor.

Anadolu Sıcak Hava Balon İşletmecileri Derneği (ASBİD) Lideri Mehmet Dinler, AA muhabirine, aşılama oranlarının yükselmesiyle, insanların son iki yıldır bastırdıkları seyahat etme dileğinin 2022 yılında turizme olumlu yansıyacağını düşündüklerini belirtti.

turizmciler umutlu kapadokyada 2022de turist yogunlugu bekliyor 0 4114ZHfh

Gelecek yıl Arjantin ve Brezilya’dan artan bir hareketlenme beklediklerini lisana getiren Dinler, “Aynı vakitte ABD’nin yanı sıra Endonezya, Malezya ve Güney Kore üzere Uzak Doğu ülkelerinden de artan talep bekliyoruz. 2022 yılı için optimist ve umutluyuz. İnsanların biriken bir seyahat talebi var. Türkiye bundan kıymetli hisse alacaktır. Kapadokya da bu talebin değerli tesirlerinin yansıyacağı lokasyon olacaktır.”dedi.

Dinler, Kapadokya’nın, sıcak hava balon çeşidi başta olmak üzere çeşitli aktiviteleri ve tesisleri ile yeni döneme hazır olduğunu söyledi.

ÖN REZERVASYONLAR UMUTLANDIRDI

Ortahisar Turizm Tanıtma Derneği Lideri Selahattin Tezcan da, bölgedeki tesislerde, ön rezervasyon açısından son yılların en hareketli sürecinin yaşandığını belirtti.

Yeni yılda kıyı, tabiat ve kültür turizm alanlarında yoğunluk yaşanmasını beklediklerini aktaran Tezcan, “2022 yılında Kapadokya ve Türkiye turizminde 2019 yılına kıyasla daha yüksek sayılara ulaşılacağını düşünüyoruz. Tüm hazırlıklarımız bu tarafta devam ediyor. Ön rezervasyonlar umulandan çok süratli.” diye konuştu.

turizmciler umutlu kapadokyada 2022de turist yogunlugu bekliyor 1 E2ilUM78

Ortahisar beldesindeki bir otelin müdürü Mustafa Güderoğlu ise Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve Kovid-19’a karşı tüm önlemlerin alındığını tescilleyen İnançlı Turizm Sertifikası Programı’nın meyvesini verdiğini söz ederek, turistlerin Türkiye’de gönül rahatlığıyla tatil yapabileceğini söyledi.

Çeşitli ülkelerden gelecek turistleri karşılamak için heyecanlı olduklarını anlatan Güderoğlu, bölgede yılın birinci çeyreğinden itibaren ziyaretçi hareketliliğin artmasının beklendiğini kelamlarına ekledi.

turizmciler umutlu kapadokyada 2022de turist yogunlugu bekliyor 2 hkgnqYb4

– Turizm,Yılı,Kapadokya,2022,Tur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir