Turizmciler umutlu: 2019’dan sonraki en iyi yılımızı yaşayacağız

turizmciler umutlu 2019dan sonraki en iyi yilimizi yasayacagiz cW25dnKI

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) İdare Şurası Lideri Firuz Bağlıkaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile çaba sürecinde durağan seyir izleyen turizm kesiminin, gelecek yıl eski günlerine dönebileceğini söyledi.

Bağlıkaya, AA muhabirine, 2019’un turist ağırlama sayısı bakımından tepe yıl olduğunu, 2022’de de son yılların en hareketli turizm döneminin yaşanacağını öngördüklerini belirtti.

Kesimin yeni dönem için hazırlıklara şimdi yıl tamamlanmadan başladığını aktaran Bağlıkaya, “Turizmde 2022 yılı, 2019’u yakalama ihtimalimiz olan bir yıl. Bugüne kadarki bilgiler de onu gösteriyor. 2022 yılı hakikaten hoş geliyor, bilhassa yurt dışından gelen rezervasyonlarda önemli artış var. Latin ülkeleri üzere alternatif pazarlarda yükseliş var.” dedi.

Bağlıkaya, Kovid-19 sürecindeki inançlı turizm konusunda süratli adımlar atılmasının Türk turizmini rakip pazarlara kıyasla ön sıraya taşıdığını aktardı.

YERLİ TURİSTLERE ERKEN REZERVASYON TAVSİYESİ

Firuz Bağlıkaya, yılın birinci aylarından itibaren turizm dalında hareketliliğin artacağını, yerli turistlerin de bunu göz önünde bulundurması gerektiğini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımıza istedikleri fiyata istedikleri yerlerde tatil yapabilmeleri için süratli halde erken rezervasyonlarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz zira yurt dışından gelen talepler epey yüksek. 2022 bizim için uygun periyodun başlangıcı olacak. Yılbaşında kayak ve kültür tiplerinde Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Kapadokya için önemli talepler var. Şubat ayından itibaren de yurt dışından turizm hareketi başlayacak. 2022’yi umutla bekliyoruz ve çok hazırlıklıyız. Hoş bir yıl bizi bekliyor. İnşallah 2019’dan sonraki en güzel yılımızı yaşayacağız. İspanya, İtalya, Mısır üzere rakipleri ile mukayese edildiğinde Türkiye süratli hareket etti. Türkiye’nin turizm potansiyelinin en kıymetli özelliği, yeni durumlara çok çabuk adapte olan bir yapımız var. Ne kadar süratli adapte olunursa o kadar süratli turist almaya başlanıyor.”

– Turizm,Hızlı,2022,Bağlıkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir