“Turistik Doğu Ekspresi” yolcuları Erzurum’da davul zurnayla karşılandı

turistik dogu ekspresi yolculari erzurumda davul zurnayla karsilandi kRBEQ4DF

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla gayret önlemleri kapsamında orta verilen seferlerine yine başlanan Turistik Doğu Ekspresi, yaklaşık 28 saatlik seyahatin akabinde Erzurum’da halk oyunları gösterisiyle karşılandı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Nakliyecilik AŞ’nin Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde orta verdiği seferlerine tekrar başlayarak, dün 15.55’te Kars’a gitmek üzere tarihi Ankara Garı’ndan yola çıkan “Turistik Doğu Ekspresi” treni Erzincan’dan sonra Erzurum’a geldi. Saat 18.35’te Erzurum Tren Garı’na ulaşan ve burada davul zurnayla, halk oyunları gösterisiyle karşılanan yolculara kentin yöresel lezzetlerinden cağ kebabı ve kadayıf dolması ikram edildi.

Birtakım yolcular halk oyunları takımının gösterisini cep telefonuyla kaydetti, kimileri da halay çekerek eğlendi. Yolcular, yaklaşık 3 saatlik molanın akabinde Kars’a hareket edecek.

turistik dogu ekspresi yolculari erzurumda davul zurnayla karsilandi 0 lP821nkI

Yolculardan Evgi İsmil Avcı, turistik trenle birinci kez seyahat yaptığını belirterek, “Yolculuk çok hoş geçiyor, birinci olmak hoş, Erzurum’da çok hoş karşılandık. İkili Minareli Medrese, Üç Kümbetler üzere yerleri gezip cağ kebabı yiyeceğiz. Muhakkak bu türlü seyahatleri herkese tavsiye ederim.” dedi.

turistik dogu ekspresi yolculari erzurumda davul zurnayla karsilandi 1

Yusuf Katırcı da Mersin’de yaşayan Malatyalı iş insanları kümesi olarak çıktıkları yolcuğun çok keyifli geçtiğini söz etti. Erzurum’da davul zurnayla karşılandıkları için keyifli olduklarını lisana getiren Katırcı, “Mola müddetince cağ kebabı yedikten sonra rehberlerin yönlendirmesiyle kenti ziyaret edeceğiz.” diye konuştu.İş insanı Hüseyin Kış da salgın sonrası birinci sefer rahat ve konforlu seyahat ettiklerini belirterek, seferlerin tekrar başlamasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

– Erzurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir