Taksim Beyoğlu gezilecek yerler

Beyoglu gezilecek yerler

Beyoğlu gezilecek yerler ve mekanlarıyla konuklarına muhteşem bir atmosfer sunan gözde İstanbul ilçelerinden biri olarak biliniyor.

Beyoğlu gezilecek yerler listemize göz atarak, öncelik vermeniz gereken keyifli ziyaret noktalarına karar verebilirsiniz. 

Beyoğlu Gezilecek Yerler Listesi

Bir tarafı Boğaza, bir tarafı İstanbul’un tarihi ilçesi Şişli’ye uzanan, Kağıthane’ye ve Beşiktaş’a komşu olan Beyoğlu, İstanbul’un turistik ilçelerinden biri.

Beyoğlu gezilecek yerler dışında alışveriş noktaları, lezzet durakları, kültür merkezler ve sinemalarıyla da tanınan bir ilçe. Köklü bir geçmişe ve mimari özelliklere sahip olan ilçe, pek çok film setine ev sahipliği yapmış, kitaplara, hikayelere konu olmuştur. 

Beyoğlu civarı gezilecek yerler listemizi inceleyerek ilçeyi çok daha yakından tanıyabilirsiniz.

Beyoğlu Aznavur Pasajı

Adını eski bir Ermeni ailesinin soyadından alan Aznavur Pasajı, birbirinden renkli giyim ürünlerini, takıları ve hediyelik eşyaları bulabileceğiniz alışveriş noktalarından biri. İstiklal Caddesi üzerinde yer alan çarşı Galatasaray Lisesi’ne yakın bir mesafede bulunuyor.

Beyoğlu Çiçek Pasajı

  1. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilen pasaj, Kleanthes Zano adlı mimarın önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. Tarihi dokusunu koruyan Çiçek Pasajı, günümüzde renkli gece eğlencelerine ev sahipliği yapıyor. İçerisinde restoranlar ve dükkanlar yer alıyor.

Beyoğlu Balık Pazarı

Beyoğlu gezilecek yerler arasında Çiçek Pasajı ve çevresi ayrı bir öneme sahip. Bu konumda bulunan Balık Pazarı uzun süre birbirinden lezzetli deniz ürünlerinin satıldığı bir yer olarak hizmet vermiş. Günümüzdeyse Balık Pazarı turistik ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz önemli alışveriş noktalarından biri olarak hizmet vermekte.

Beyoğlu İnci Pastanesi

Yarım asırdan fazla süredir sevgililerin buluşma yeri olarak bilinen tarihi İnci Pastanesi, özellikle eşsiz bir tada sahip profiterolleri ile tanınan bir mekan. Geçmişin büyüsünü hissedeceğiniz bir mimariye sahip pastaneyi Beyoğlu gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Beyoğlu Karaköy Semti

İstanbul’un en eski semtlerinden olan Karaköy, son yıllarda özellikle gençlerin ziyaret noktalarından biri haline geldi. Tophane ve Karaköy arasında açılan restoran, kafe ve kitapçı gibi renkli mekanları ziyaret etmek için Tünelden kalkan finiküler hattını kullanabilirsiniz.

Beyoğlu Galata Kulesi ve Meydanı

Beyoğlu gezilecek yerler sıralamanızda Galata Kulesi’ne mutlaka yer vermelisiniz. Yüzlerce yıllık geçmişe sahip kulenin çevresinde soluklanabileceğiniz çay bahçeleri, kafeler, restoranlar, konaklama yerleri ve kültür merkezleri sizleri bekliyor. Tarihi meydan ve kuleye İstiklal Caddesi’nde hareket eden tramvayla veya yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Beyoğlu Pera Müzesi

Pera Müzesi önemli koleksiyonların yer aldığı ve dünyaca ünlü sanatçılarının eserlerini sergilediği önemli kültür merkezlerinin başında geliyor. Meşrutiyet Caddesi üzerinde bulunan müzeye gitmeden önce sergi programını öğrenmeniz yararlı olabilir.

Beyoğlu Galata Camii

Galata Camii aynı zamanda Arap Camii adıyla da bilinmektedir. Bir zamanlar San Paolo Klisesi olarak hizmet vermiş eser İstanbul’un fethinden sonra cami haline getirilmiştir. Mimarisiyle farklı bir atmosfere sahip cami, Galata’da Tersane Caddesi konumundadır.

Beyoğlu Fındıklı Parkı

Fındıklı Parkı, Beyoğlu’nun ünlü mekanlarıyla tanınan Cihangir semti yakınında bulunmaktadır. Seyahatiniz sırasında biraz deniz havası almak ve boğazın güzel manzarasını izlemek için bu parkta keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi

Beyoğlu’nda gezilecek yerleri keşfederken yolunuz Gümüşsuyu’na düşerse, tarihi ibadet yerlerinden olan Aya Triada’yı ziyaret edebilirsiniz.  Neo Barok mimariye göre inşa edilmiş olan kilise 1899 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Beyoğlu gezilecek yerler arasında öne çıkanları sizler için sıraladık. Tarihi ilçenin daha fazla ziyaret noktasını keşfederken bu yazımızın size yol gösterici olmasını umuyoruz.

Taksim Beyoğlu Gezilecek Yerler Nereleri listemizde yer alan ünlü mekanları keşfedebilir, seyahatiniz boyunca keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir