Sonbaharda Gezilecek Yerler 2022

Sonbaharda Gezilecek Yerler

Sonbaharda gezilecek yerler arıyorsanız mutlaka bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. En güzel mevsimlerden birisi olan sonbaharda da gezi rotasını bu yazımız ışığında keyifli bir şekilde oluşturabilirsiniz. 

Sonbaharda Gezilecek Yerler

Sonbaharda gezilecek yerler mevsimin renklerle oluşturduğu ahenk sayesinde daha bir eşsiz güzelliğe sahip oluyor. Türkiye’de sonbahar mevsiminde gezilecek çok fazla alternatif olsa da bizler bu yazımızda sizin için en gözde adresleri derledik. 

Doğa Harikası Tatil Beldesi: Abant

Sonbaharda gezilecek yerler İstanbul yakınlarında bir yer arıyorsanız Abant tam da istediğiniz gibi bir yer olacaktır. İstanbul’a yakın olması sayesinde günübirlik gidebileceğiniz sessiz ve huzur dolu bir nokta olan Abant, harika doğa manzarasını sonbaharın eşsiz manzarası ile ikiye katlıyor. 

Sıcak kahveniz ile izleyebileceğiniz Abant manzarasında aynı zamanda nostaljik bir fayton gezisi yapabilir, göl kenarında kitabını okuyarak sessiz ve huzur dolu zaman geçirebilirsiniz. 

Üzüm Bağları ve Çam Ormanları İle Huzuru Bozcaada’da Yakalayın

Türkiye’de sonbaharda gezilecek yerler denildiğinde şüphesiz akla gelen ilk noktalardan birisi de Bozcaada oluyor. Çanakkale’ye 12 km mesafede olan adanın etrafı üzüm bağları ve çam ormanları ile kaplıdır. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahip Bozcaada’da huzuru bulmamak ve dinlenmemek elde değil.

Gün batımını Polente Feneri’nde izleyip mevsim sonbahar olsa bile Ayazma plajının güzelliklerini mutlaka gidip görmelisiniz. Doğal köy hayatına karşı ilginiz varsa bölgede doğal çiftlik evlerinde konaklayarak tam bir doğal yaşam eşliğinde bir sonbahar tatili yapabilirsiniz. 

Doğanın Büyüleyen Yeşilliği: Ağva

Sonbaharda İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında yer alan Ağva, doğanın büyüleyen yeşilliği ile sonbahar mevsiminde içinizi ısıtacak bir rota oluyor. Yeşilçay ve Göksü derelerinin manzarasıyla doğal güzelliğini ikiye katlayan Ağva; sessiz, sakin ve bir o kadar da huzurlu bir ortam sunuyor. 

İstanbul’a yakın bir yerde hafta sonunuzu değerlendirecek bir yer arıyorsanız Ağva’yı tercih ederek tüm haftanın yorgunluğunu huzurla üzerinizden atabilirsiniz. 

Hem Yazın Hem Sonbahar’da Huzur Veren Yer: Alaçatı

Sonbaharda gezilecek yerler İzmir denildiğinde akla ilk olarak Alaçatı geliyor. Çeşme’de son derece popüler olan Alaçatı, yazın önemli bir tatil beldesi olurken aynı huzuru ve dinginliği ziyaretçilerine sonbahar mevsiminde de sunuyor. 

Rüzgar sörfü gibi aktiviteler yapabileceğiniz Alaçatı; aynı zamanda taş yolları ve taş binalardan oluşan tarihi dokusuyla sizi adeta tarihi geçmişe geri götürüyor. 

Sonbahar Tatilinin Eşsiz Güzelliği: Kapadokya

Sonbaharda gidilmesi gereken yerler arasında yer alan Kapadokya, doğal oluşum güzelliklerinin bulunduğu Peri Bacalarını içerisinde barındıran eşsiz bir rotadır. Harika manzarasıyla sizi büyüleyecek olan Kapadokya’da özellikle balon turu yaparak bu eşsiz manzarayı yakından izleyebilir ve unutulmaz bir sonbahar tatili yapabilirisiniz. 

Bir Dünya Mirası: Safranbolu

Adını bölgede yetiştirilen safran bitkisinden alan Safranbolu; tarihi geçmişi bakımından zengin ve kültürel özellikleri fazlasıyla yoğun olan bir mekandır. Sonbaharda gezilecek yerlerden birisi olan Safranbolu’nun kapı tokmakları, taş sokakları ve taş evleri oldukça meşhurdur. 

Doğanın Her Rengini Barındıran Doğal Güzellik: Maşukiye

Her mevsim güzel olan ancak özellikle sonbahar mevsiminde her renge bürünerek doğa renklerini gözler önüne seren Maşukiye, sonbaharda İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasındadır. Hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz Maşukiye’de isterseniz doğa ile iç içe eşsiz bir kahvaltı yapabilirsiniz. 

Yorgunluğunuzu Atacak Yürüyüşün Tek Adresi: Belgrad Ormanı

İstanbul’ da sonbaharda mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerden birisi de şüphesiz Belgrad ormanıdır. Sakin ve huzurlu bir yürüyüş tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olurken doğanın büyüleyici esintisi ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. 

Sonbaharda gezilecek yerler Türkiye’de sayıca fazla olsa da bu listede en gözde mekanları ziyaret ederek sonbahar tatillerinin doyumsuz zevkini yaşayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir