Sis bulutları şehri yuttu, ortaya eşsiz manzaralar çıktı

sis bulutlari sehri yuttu ortaya essiz manzaralar cikti DcrTeDqC

Elazığ’da devam eden ve son iki günde görüş arasını sıfıra kadar düşüren sis nedeniyle kent adeta kayboldu. Harput’ta ise sisle birlikte eşsiz bir görüntü oluştu.
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Varsayım ve İhtar Merkezi’nin ikazını yaptığı sis Elazığ’da orta ara tesirli oluyor. Son 2 gündür tesirli olmaya devam eden sis katmanı kenti büsbütün kapladı. Kent merkezinde yer yer görüş arasını sıfıra düşüren sis, 1200 rakımlı tarihi Harput Mahallesi’nde ise kısmen tesirli oldu. Drone ile havadan görüntülenen sis, Harput Mahallesi’nden kente bakışta keyif veren imajlar oluşturdu. Birtakım vatandaşlar ise Harput’a çıkarak sis bulutlarının görsel şölenini izleyip, fotoğraf çekti. Kartpostallık manzaralar oluşturan sisin bölge genelinde tesirinin süreceğinin iddia edildiği aktarıldı.

Harput’ta bahar havası olduğunu lisana getiren vatandaşlardan Fatih Aladağ, “Elazığ kent merkezi ağır sis altında. Görüntüyü izlemek için Harput’a geldik. Harput, bilindiği üzere Elazığ’ın en yüksek yeri. Şu an merkez soğuk fakat Harput’ta baharı yaşatan bir sıcaklık hava mevcut. Beşerler da gelip burada tabiatın, görüntünün fotoğrafını çeksinler. Bu vesileyle bu görüntünün tadına bakmış olurlar, herkesi Harput’a bekliyoruz” dedi.
Vatandaşlardan Nihat Çelik ise, “Merkezdeydim, çok soğuktu ve her taraf sis altında. Ben de Harput Mahallesi’ne çıktım. Burada çok hoş görüntü var. Görüntü ve fotoğraf çektim ve arkadaşlarıma gönderdim” diye konuştu.

– Harput,Sis,Merkez,Manzara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir