Peribacalarında mistik manzaralar

peribacalarinda mistik manzaralar vMwP7M1p

Kapadokya’da, hafta sonunda tesirli olan kar yağışının akabinde beyaz örtüyle kaplanan vadiler, bölgede ağırlaşan sisle farklı görüntüye büründü. Doğal kaya oluşumlarıyla kaplı alanlarda görüş arasının düşmesine neden olan sis, bölgeyi ziyaret eden turistlere farklı bir görsel sundu. Bölgedeki turistik merkezlerden Uçhisar Kalesi ve etrafındaki vadileri saran sisli havanın, peribacaları üzerine konan kuşlarla bütünleşmesi hoş imgelerin ortaya çıkmasını sağladı.

Turistler, vadi sırtlarında gezinti yaparak fotoğraf çekti.Rus turist Ruslan Skolov, Kapadokya’yı birinci kere ziyaret ettiğini, görüş uzaklığının düşük olması nedeniyle bölgeyi büsbütün göremese de farklı bir görünüm ile karşılaştığını belirtti. Yılın farklı devrinde tekrar bölgeye gelmek istediğini lisana getiren Skolov, “Yalnızca bir günlüğüne buradayım. Yarın sabah sıcak hava balon çeşidine katılıp bölgeden ayrılacağım. Kapadokya biraz sisli ancak tekrar de gördüğüm görüntü çok hoş.” dedi.

peribacalarinda mistik manzaralar 0 qfCwYb2U

Klasik arabayla Uçhisar Kalesi etrafında gezinti yapan Murat Kul da bölgenin her mevsim farklı görsel şölen sunduğunu, fotoğraf çektirmek isteyen turistler için 1966 model klasik arabayla hizmet sunduklarını aktardı.

peribacalarinda mistik manzaralar 1 GprDvOmr

Turistlerin, toplumsal medyada paylaşım yapmak için klasik arabaları tercih ettiğini belirten Kul, “Kültür turizminin yanı sıra fotoğraf turizmi de bölgede yaygınlaşmaya başladı. Eski bir araç olduğu için havası farklı. Yaz mevsiminde kış mevsiminde turizme katkı sunuyoruz.” diye konuştu.

peribacalarinda mistik manzaralar 2 DweXBLT1

Arkadaşıyla Uçhisar Kalesi etrafında dolaşan Ali Tarçınoğlu da doğal, tarihi konut kültürel zenginlikleri ile bilinen Kapadokya’nın sisli havada eşsiz bir görünüme kavuştuğunu, yürüyüş yaparken görüntü fotoğrafı çektiklerini söyledi.

peribacalarinda mistik manzaralar 3 jZsBDUzI

– Turist,Farklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir