Palandöken’de sezon erken başladı, turizmciler umutlandı!

palandokende sezon erken basladi turizmciler umutlandi 9jsHVmNN

Kış turizminde Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak gösterilen Palandöken’de, turizmciler kayak döneminin erken başlamasının memnunluğunu yaşıyor. Geçen hafta yağan kar ve yapay karlamayla döneme başlayan Palandöken’de, turizmcilerin yüzü kente gelmeye başlayan konuklarla gülüyor. Valiliğin takviyeleri, Büyükşehir Belediyesi ve otel işletmecilerinin çalışmalarıyla yeni döneme 10 Aralık’ta resmen “merhaba” demeye hazırlanan kayak merkezi, sahip olduğu doğal hoşlukları ve kilometrelerce uzunluktaki pistleriyle kayakseverlere bu yıl da unutulmaz tatil fırsatı sunuyor.

Yüklü olarak yerli turiste mesken sahipliği yapan Palandöken’de bu dönem bilhassa Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan ve Avrupa ülkelerinden gelmesi beklenen konuklarla dönemin yüzde 90 dolulukla tamamlanması amaçlanıyor.

TATİLCİLER GÜNEŞLİ HAVADA KAYAĞIN KEYFİNİ ÇIKARIYOR

Tatilciler, teknik altyapısı, beş yıldızlı otelleri, kar kalitesi ve eşsiz tabiat görünümü imkanı sunan merkezde, güneşli havada kayak yapmanın keyfini çıkarıyor. Palandöken’deki bir otelin genel müdürü Ömer Akça, kar yağması nedeniyle bu sene kayak dönemini erken başlattıklarını söyledi.

palandokende sezon erken basladi turizmciler umutlandi 0 bXcfwA31

Rezervasyonların yeterli durumda olduğunu söz eden Akça, şöyle konuştu “Her yıl olduğu üzere bu yıl da kayak dönemini birinci açan Palandöken Kayak Merkezi oldu. Çok şükür rezervasyonlar da güzel durumda. Bu yıl geçmiş yıllara oranla daha fazla doluluk, daha fazla kayak konuğu ağırlamak istiyoruz şu an ki datalar de o tarafta. 17 Aralık’ta resmi açılışımızı yapacaktık fakat kar erken yağıp yapay karlama ile biz pistlerimizi açtık ve konuklarımız de kayak yapmaya başladı. Şu an ki doluluk yüzde 35-40’larda. Hafta sonu ile yüzde 60’lara gelecektir.”

palandokende sezon erken basladi turizmciler umutlandi 1

Kayağa gelenlerin büyük çoğunluğunun yerli konuklardan oluştuğunu lisana getiren Akça, “Pandeminin tesirinde güvenlik tedbirleri alarak tıpkı formda hizmet vermeye devam ediyoruz. Ulaşımın kolaylığı, kayak merkezinin kar garantisi vermesi ve eğitimli çalışanla geçmişte yaptığımız milletlerarası tertiplerle deneyim kazanmış durumdayız. Bu da bizi öteki kayak merkezlerinden bir adım öne geçiriyor. Konuklarımızın büyük kısmı İzmir, İstanbul ve Ankara’dan oluşuyor.” diye konuştu.

“REZERVASYONLARDAN ÇOK DÜZGÜN GERİ DÖNÜŞLER ALDIK”

Kayak merkezindeki öbür bir otelin genel müdürü Veli Tuzak ise erken rezervasyonlardan olumlu sonuçlar aldıklarını anlattı. Resmi dönemin 10 Aralık prestijiyle başlayacağını hatırlatan Tuzak, şunları kaydetti “Eylül, ekim aylarında başladığımız erken rezervasyonlardan çok yeterli geri dönüşler aldık. Şu anda dönem ortalamamız yüzde 40-45 civarlarını buldu ki bu bizim için çok sevindirici bir durum. Daha öncesinde aralık ayı itibariyle ağırlaşıp dönem rezervasyonlarını alıyorduk. Pandemi olmasına karşın şu an ki erken rezervasyonlarımız çok yeterli durumda. Dönemin geneline baktığımız vakitte etkinliklerimiz, gruplarımız ve yapacağımız şenliklerle Palandöken’deki tüm tesislerin dönemi yüzde 85-90 oranında kapatacağına inanıyoruz.”

İstanbul’dan kayak yapmak için Palandöken’e gelen Bade Sevcan Müellif da Palandöken’e birinci kez geldiğini, pistleri ve kayak merkezini çok beğendiğini belirtti.

 

– Sezon,Kayak,Rezervasyonlar,Kar,Erken,Kayak Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir