Ölüdeniz Gezilecek Yerler 2022

oludeniz gezilecek yerler 2022 Jq1RKr6a

Ölüdeniz’de gezilecek yerler tatil yapmaya gelen herkese geniş seçenek yelpazesi sunuyor. Plajlar ve keyifli aktiveteler barındıran bölgede tatil günleri boş geçmiyor. Muazzam bir görüntü sunan Ölüdeniz tıpkı vakitte tertemiz plajı ve deniziyle ziyaretçilerini ağırlıyor. 

ÖLÜDENİZ SEYAHAT REHBERİ 

Türkiye’de gezilecek en hoş seyahat adreslerinden biri Ölüdeniz. Süper görünümleri ve masmavi uzayıp giden denizi yalnızca Türkiye’den değil dünyanın her yerinden insanları hayran bırakıyor. Gitmek, görmek isteyen herkesin ilgilendiği husus ise ‘Ölüdeniz Seyahat Rehberi’ oluyor. 

hOOEJ 1629100236 3479

Fethiye’yi tüm dünyaya tanıtan meşhur görüntü Ölüdeniz’e ilişkin. İnce burnu olan plaj bembeyaz görünümü ile dikkat çekerken denizi ise masmavi görünümü ile uzayıp gidiyor. Babadağ’da yamaç paraşütü yapan turistlerin de görüntüsünü izlediği ve iniş yaptığı yer burası. Her mevsim başka bir hoşluk sunuyor Ölüdeniz. Pırıl pırıl suyu göz kamaştırırken sıcacık kumları da dinlenmek için ülkü görünüyor. 

DajJS 1629100323 6157

ÖLÜDENİZ PLAJI FİYATLI Mİ?

Ölüdeniz Plajı’nın iki başka kısmı bulunuyor. Fiyatlı olan kısım bulunduğu üzere fiyatsız herkesin girebildiği kısmı da mevcut. Fiyatlı olan kısma ‘Kumburnu Plajı’ denmektedir. Burada plaj altın sarısı kumlara sahip olduğu üzere denizi de epeyce sığdır. Bu sebeple çocuklar ve yüzme bilmeyen bireyler için hayli ülkü. Metrelerce yürümenize ve denizin ortasına kadar gitmenize karşın su düzeyi yükselmiyor. 

dniSH 1629100389 0298

ÖLÜDENİZ’DE FİYATSIZ PLAJ 

Bölgeye birinci girdiğinizde masmavi görünen harika deniz Ölüdeniz Plajı’nın fiyatsız kısmını oluşturuyor. Burada istediğiniz üzere denize girebilirsiniz. Şayet aracınızla bölgeye geldiyseniz şemsiyenizi ve kamp sandalyenizi de yanınıza aldıysanız hiç bir fiyat ödemeden Ölüdeniz Plajı’nın ve Akdeniz suyunun keyfini çıkartabilirsiniz. Şayet yanınızda getirmediyseniz burada fiyatlı şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. ‘Kumburnu’na nazaran burada deniz daha çabuk derinleşiyor. Lakin kum birebir hoşlukta yer alıyor.

Ölüdeniz plajı, denizi ve kumuyla herkesi kendine çeken, tatil günlerinde dolup taşan güzide bir seyahat adresi. O denli ki bayram tatillerinde uzayan araç kuyrukları görebilir, şezlong ve şemsiye bulmakta zorlanabilirsiniz. 

sPWmy 1629100474 2299

ÖLÜDENİZ PLAJI’NDA YAPILACAK AKTİVİTELER 

Ölüdeniz’de yamaç paraşütü tecrübesini daha evvel bahsetmiştik. Olağanüstü bir tecrübe olan yamaç paraşütü bölgede birinci olarak yapılan aktivitelerden biri. Buraya geldiğinizde kesinlikle bu tecrübeye ortak olmalısınız. Ölüdeniz’e geldiğinizde katılmanız gereken bir başka değerli aktivite ise mutlaka ‘tekne turu’ olacaktır. Fethiye’nin ve etrafın saklı kalmış, hiç görmediğiniz mükemmel cennet koylarını böylelikle gezebilirsiniz. Buralarda denize de girerek pırıl pırıl suların keyfini çıkartabilirsiniz. Sabah saatlerinde başlayan tekne cinsleri akşama kadar devam etmektedir. 

HAEnc 1629100515 5985

ÖLÜDENİZ PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

İlçe otogarına kadar geldiyseniz buradan 6-7 kilometre sonra plaja ulaşabilirsiniz. Buradaki yolu takip etmeniz kâfi. Lakin aracınız yoksa otogardan hareket eden Ölüdeniz servislerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Dönem açıldığında her 5 dakikada bir servis hareket etmektedir. 

– Ölüdeniz,Ücret,Plaj,Kum,Burada,Gezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir