Merakla beklenen Turistik Doğu Ekspresi raylara çıkıyor!

merakla beklenen turistik dogu ekspresi raylara cikiyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, trenin, TCDD Nakliyat AŞ tarafından turizme katkı gayesiyle hayata geçirildiği, birinci seferinin ise 29 Mayıs 2019’da yapıldığı anımsatıldı.

Salgın nedeniyle 2020 yılı mart ayı ortasından itibaren orta verilen kelam konusu seferlere yine başlanacağı vurgulanan açıklamada, trenin Ankara’dan 15 Aralık Çarşamba günü hareket edeceği, yolcuları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun uğurlayacağı belirtildi.

merakla beklenen turistik dogu ekspresi raylara cikiyor 0 g3hyPzJP

Turistik Doğu Ekspresi’nin işlediği Ankara-Kars demir yolu güzergahının, seyahat muharrirleri tarafından dünyanın trenle seyahat edilecek en hoş birinci dört rota ortasında gösterildiği aktarılan açıklamada, “Ankara’dan saat 15.55’te hareket edecek tren, sırasıyla Ankara, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum’dan geçerek Kars’a ulaşacak. Yaklaşık 1300 kilometrelik parkuru 31,5 saatte tamamlayan trenler, Ankara’dan çarşamba ve cuma günleri, Kars’tan cuma ve pazar günleri hareket edecek. Karşılıklı olarak haftada iki tren işletilecek.” tabirlerine yer verildi.

– Tren

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir