Malezya’da Gezilecek Yerler 2022

malezyada gezilecek yerler 2022

bir Fransız köyü: Colmar Tropicale Malezya’da Fransız mimarisiyle inşa edilen Colmar Tropicale, Orta Çağ Avrupa mimarisini yansıtan manzarasıyla ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Malezya’nın Pahang eyaletinde turizm hedefli kurulan köyde, Fransız mutfağının servis edildiği restoranlar, sanat stantları ve sokak performansları yapılıyor.

 

 

80 hektarlık bir alanı kaplayan ve deniz düzeyinden yaklaşık 900 metre yükseklikteki Colmar Tropicale’de hava, Malezya ortalamasının altında bir sıcaklıkta bulunuyor.

 

 

Fransa’nın Colmar kentinden ilham alınmış


malezyada gezilecek yerler 2022 0 18lWIpu8

İmali 2000’de tamamlanan köy, Fransa’nın Rönesans devrinden kalma yarı ahşap konutlarının bulunduğu Colmar kentinden ilham alınarak yapılmış. İçinde Orta Çağ mimarili otellerin de bulunduğu Colmar Tropicale, birebir vakitte turist beldesi olarak hizmet veriyor. Yıl içinde çok sayıda ziyaretçinin uğradığı Fransız köyünün etrafında botanik parkı, at binme alanı ve hayvanat bahçesi de bulunuyor.

Reklam sineması ve müzik klipleri çekiliyor

Colmar Tropicale, Malezya’da reklam sineması ve müzik klipleri çekmek isteyenlerin de uğrak noktalarından bir tanesi olarak biliniyor. Malezya’nın kimi tanınmış sanatkarlarının kliplerinde, bu köyden manzaralara de yer vermesi dikkati çekiyor.
malezyada gezilecek yerler 2022 1

Çok sayıda yeni evlenen çift de düğün fotoğraflarını çektirmek için bu köyü tercih ediyor. Başşehir Kuala Lumpur’a 45 dakikalık aradaki Colmar Tropicale, Malezya’ya gelen çok sayıda ziyaretçinin seyahat listesinde yer alıyor.
 

– Colmar,Malezya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir