Kayseri – Erciyes, bölgenin prestijini artıracak yeni oteline kavuştu

kayseri erciyes bolgenin prestijini artiracak yeni oteline kavustu N6ZETf64

Kayak sporu denince ülkemizde akla birinci gelen merkezlerden biri olan Kayseri – Erciyes, bölgenin itibarını artıracak yeni oteline kavuştu. Artaş İnşaat tarafından hayata geçirilen ve Radisson markasının birinci kayak oteli olma özelliğini taşıyan Radisson Blu Mount Erciyes Oteli 10 ay üzere kısa bir müddette tamamlanarak kayakseverlerin hizmetine sunuldu. Basın lansmanında konuşan Artaş Kümesi İdare Şurası Üyesi Serhan Çetinsaya, Türk turizmine hizmet etmekten büyük memnunluk duyduklarını kaydetti.

ARTAŞ KÜMESİNDEN ERCİYES’E 5 YILDIZLI YATIRIM “KAYAKSEVERLERİN GÖZDESİ ERCİYES YENİ OTELİNE KAVUŞTU”

Artaş Kümesi, Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden Kayseri – Erciyes’ te 2200 metre irtifada konumlanan Radisson Blu Mount Erciyes’i turizme kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

Kar yağarken panoramik Erciyes görüntüsüne karşı açık havuzunda konuklarına sıcak havuz keyfi sunan Radisson Blu Mount Erciyes, bu ayrıcalığı ile Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyor.

kayseri erciyes bolgenin prestijini artiracak yeni oteline kavustu 0 IvtDFacg

Dünya standartlarındaki pistleri ve eşsiz doğasıyla her türlü gereksinimi ve beklentiyi ziyadesiyle karşılayabilen tesisin dünya çağında kayakçıların gözdesi olarak Kayseri turizmini çok daha ileri safhalara taşıyacak.

13 MİLYON DOLARLIK YATIRIMLA HAYATA GEÇİRİLDİ

Kayak tesisi konusunda dünyadaki rakipleriyle yarışan Erciyes, konaklama açısından da dünya standartlarında bir otele kavuştu. Artaş Kümesi tarafından 13 Milyon dolarlık bir yatırım ile Kayseri turizmine kazandırılan Radisson Blu Mount Erciyes, 16’sı süit olmak üzere 60 oda ve 170 yatak kapasitesine sahip.

kayseri erciyes bolgenin prestijini artiracak yeni oteline kavustu 1 lYP5A8Lu

İki farklı restorantı, bir lounge, spor salonu, spa ve yüzme havuzlarıyla konuklara kusursuz bir tecrübe yaşatmayı amaçlayan otel, tıpkı anda 400 şahsa kadar hizmet verebilecek son derece şık ve şık restoranlara sahip. Konuklar kayakla direkt ulaşılabilecekleri açık restoranda rafine lezzetlerin keyfine Erciyes görünümü eşliğinde varabilecek.

KIŞ SPORU TUTKUNLARI İÇİN BİR CAZİBE MERKEZİ

Avusturyalı uzmanlar tarafından planlanan Erciyes Kayak Merkezi Türkiye’nin ve dünyanın en değerli kayak merkezleri ortasında gösterilmektedir. 140 kilometre uzunluğunda piste sahip olan merkez; çocuklardan olimpik atletlere kadar her düzeyde kayak sporu tutkununa hitap edebilmekte, 2100 ve 3400 metre irtifalar ortasında bulunan bu pistleri ile birebir vakitte Avrupa’nın en yüksek irtifadaki pistleri ortasında yer almaktadır.

kayseri erciyes bolgenin prestijini artiracak yeni oteline kavustu 2 zYvPJvmX

Dünyanın en geniş kayak merkezi yoluna da sahip olan Erciyes’e ulaşım da hayli kolay. Kayseri kent merkezinden 25, Kayseri Havaalanından 30 dakikada bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir.

kayseri erciyes bolgenin prestijini artiracak yeni oteline kavustu 3 5ggnuY3A

SERHAN ÇETİNSAYA “KAYAK SPORU TUTKUNLARINI ERCİYES’E BEKLİYORUZ”

Türk turizmine hizmet etmekten büyük memnunluk duyduklarını belirten Artaş Kümesi İdare Konseyi Üyesi Serhan Çetinsaya, “Kayseri turizmi için en değerli gereksinimlerden birisi de dağ bölgesinde günübirlik alan eksikliği idi. Bizler bu oteli Türk turizmine kazandırarak buradaki eksiği kapatmış olduk. Radisson Blu Mount Erciyes’in toplam büyüklüğü 14 bin metrekare, ama bu alanın 3 bin metrekarelik alanı otel olarak kullanılacak. Kalan 11 bin metrekarelik kısım ise günübirlik alan olarak konuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Turizm yatırımımız olan olan Radisson Blu Mount Erciyes; Ülkemize, bölgemize ve vilayetimize iyi olsun. Bu vesile ile kayak sporu tutkunlarını da Erciyes’e bekliyoruz” dedi.

– Kayak,Erciyes,Kayseri,Turizmi,Dünya,Türk,Metre,Hizmet,Oteli,Sporu,Artaş Kümesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir