Kayak sezonu Palandöken’de gösterilerle açıldı

kayak sezonu palandokende gosterilerle acildi kDPwwVAe

Türkiye’nin beğenilen kış turizm merkezlerinden Erzurum’daki Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak dönemi, resmi açılış programıyla başladı. Uzun pistleri, kar kalitesi ve gece kayağı imkanıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Palandöken’de, Büyükşehir Belediyesince dönem açılışı münasebetiyle program düzenlendi. Evvelki haftalarda yağan kara ek olarak yapay kar püskürtülen pistlerin tamamının hazır hale getirildiği merkezde, lazer gösterisinin yanı sıra sportmenler, ledli kıyafetler ve ellerinde meşalelerle kayak gösterisi yaptı.

Atletler, şovun akabinde yanıcı unsurla hazırlanan “Ejder 3200” ve “Palandöken” yazılarını yakarak 2021-2022 kayak dönemini resmen açtı.- Mustafa Ceceli sahne aldıSanatçı Mustafa Ceceli’nin de sahne aldığı açılışta, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu da şov yaptı.Vali Okay Memiş, açılışın akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte 10 gündür kayak yapıldığını, bugün ise resmi kayak dönemini açtıklarını söyledi.

kayak sezonu palandokende gosterilerle acildi 0 PNaiP654

Palandöken’de her yıl aralık ayında dönemin başladığını anımsatan Memiş, “Biz her yıl yapay karlama ile kayak dönemini 1 Aralık prestijiyle başlatıyoruz. 2 yıldır pandemi ile çaba ediyoruz lakin bu sene aşıların da yardımıyla çok âlâ bir dönem geçireceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

Memiş, Palandöken’in kayak için inançlı bir merkez olduğunu belirterek, havalimanına 10 dakikalık uzaklıktaki merkezin bu özelliğiyle dünyada tek olduğunu lisana getirdi.

“KAYAKSEVERLER İÇİN HAZIRIZ”

Pistlerde toplam 90 kilometre uzunluğa ulaştıklarını aktaran Memiş, şunları kaydetti “Yeni 5 yıldızlı 3 tane daha otel bu dönem devreye girdi. İnşallah yatak kapasitesinin artmasıyla turizmde çok daha fazla canlılık olacak. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve jandarma takımlarımız her şeyi ile kış turizminden faydalanacak. İnsanlarımız için kayakseverler için hazırız. Pistlerimizin güvenliği her açıdan sağlanmış durumda. Bütün dünyayı Palandöken’e davet ediyorum. En az 4 ay dönemimiz devam ediyor.

kayak sezonu palandokende gosterilerle acildi 1 BgclTzLI

Memiş, yeni dönemdeki turist maksatlarına ulaşacaklarını anlatarak, “Bu sene de en az 1 milyon turist maksadımız var. İki yıldır pandemiye karşın ziyaretçi sayısında 1 milyonun üzerine çıktık ve bu sene de tesislerin kullanımı prestijiyle 1 milyondan fazla turist gayemizin üzerine çıkacağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

kayak sezonu palandokende gosterilerle acildi 2 j29dEg8B

Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Sekmen de Palandöken’in kayak imkanlarıyla dünyadaki sayılı merkezler ortasında yer aldığını anlatarak, dönemin iyi olması temennisinde bulundu. Açılışa, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Bülent Çakmak, Jandarma Bölge Kumandanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay İlker Şimşek, Vilayet Emniyet Müdürü Levent Tuncer, AK Parti Vilayet Lideri Mehmet Emin Öz, Vilayet Kültür Turizm Müdürü Cemal Almaz, kaymakamlar, ilçe belediye liderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

– Sezon,Kayak,Palandöken,Merkez,Memiş,Açılış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir