Kaş’ta gezilecek yerler

kasta gezilecek yerler I38hTpZ6

 Masmavi denizi, rengarenk sokakları..Kaş’ta gezilecek yerler çok hoş görünümlere ve tabiata sahip. Yeşili bol olan tatil bölgelerimizden biri olan Kaş’ta tıpkı vakitte denizin tertemiz suları da insanın içini açıyor. Çok hoş seyahat noktalarının bulunduğu tatil bölgesinde sayısız plaj da bulunuyor. Dünyanın her yerinden on binlerce turisti kendine çeken tatil yöremiz bu yıl salgın sebebi ile dönemi boş açtı. Salgın tehlikesinin geçtiği taktirde yabancı turistten fazla yerli turistin ağırlanacağı söyleniyor. Sonraki yıllarda tekrar eski turist sayısına ulaşması olasılıklar dahilinde. Şimdilik Kaş’ın doğal ve tarihi hoşluklarını haberimizde yer alan fotoğraflarla gezebilirsiniz. Muazzam görüntülerin bulunduğu zirvelerden tertemiz suların bulunduğu koylara kadar haberimizde keşfedebilirsiniz.

 

 

KAŞ’TA GEZİLECEK YERLER

Kaş’ta gezilecek yerler çok hoş tabiat görünümlerinden ve deniz görüntüleri masmavi ufuklardan oluşuyor. Birebir vakitte bir tarihin de yer aldığı bölgede gezilecek tarihi yerler da herkesi asırlar öncesinin hayatına götürüyor.  Tarihi yerleri kadar doğal hoşlukları de herkesi hayran bırakıyor. Mavi ve yeşilin muazzam ahengi Kaş’ta en hoş haliyle görünüyor. 

Kaş Merkez

 

 

Kaş sokakları gezmek ve burayı keşfetmek için en hoş yerlerden biri. Eski cumbalı konutlar ve Uzun Çarşı cıvıl cıvıl insan kalabalığını görebileceğiniz şahane yerlerden oluyor yaz geldiğinde. Sokaklardaki sempatik kediler de buranın olmazsa olmaz varlıkları. İkramlık eşya satıcılarını da burada bulabilirsiniz. Uzun Çarşı’ın sonunda ise sizi Aslanlı Lahit karşılıyor. Likyalılardan kalan bu lahit burada asırlardır varlığını sürdürüyor. Üzerinde sekiz satırlık Likya lisanında yazı bulunuyor. Lakin kimse bu yazıda ne olduğunu açıklayamamış.

Antiphellos Antik Kenti

kasta gezilecek yerler 0 DXT5GYWu
Merkezden yürüyerek ulaşabileceğiniz bir noktada bulunan antik kent Kaş’ta gezilecek yerleri çerisinde tarihi yerleri temsil eden yerlerden biri. Antik Kentin kalıntılarını görebileceğiniz yerde 4 bin kişilik bir de tiyatro bulunuyor. Türkiye’nin antik kentleri içerisinde bulunan bu yer Kaş’ta gezilecek en hoş yerlerden biri. 

Kaputaj Plajı

kasta gezilecek yerler 1 I54ejetr
Akdeniz’in en hoş plajlarından biri burası. Büyük ölçüde beğeni toplayan plaja yüksek noktadan bakan bir görünüm da var. Kamp yapmak için de uygun etraf bulunuyor. Herkesi huzura kavuşturan Kaputaj Plajı kesinlikle Kaş’ta ziyaret etmeniz gereken bir yer. Tanınan seyahat noktalarından biri. Burada tertemiz serin suların tadını da çıkartmak başka bir keyif verici.

Türkiye’nin en güzel plajları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kalkan

kasta gezilecek yerler 2 y6TbEp2Q
Kaş civarında gezilecek kolay ulaşım sağlayabileceğiniz yerlerden biri de Kalkan oluyor. Son yıllarda yabancı turist daha fazla ilgi gösteriyor buraya. Yerli turistin de ilgisini çekmeye başladı. Çok doğal ve hoş bir tatil yeri.

Kaleköy- Simena

kasta gezilecek yerler 3
En az 500 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu şahane bir köy. Burası da Kaş’ta keşfedilecek hoş yerlerden yalnızca birisi. Kale surları, taş konutlar görünümünü oluşturuyor bu hoş köyün. Masmavi Akdeniz görüntüsünü buradan izlemek ise başka bir keyif veriyor. Türkiye’nin en hoş köylerinden yalnızca birisi. Kekova Adası’nın tam karşısında bulunuyor. Bu köyde bir de gezebileceğiniz antik kent bulunuyor. Simena’ya müze kartla giriş yapabilirsiniz. Tapınaklar, kaya mezarları ve tiyatro kalıntıları bulunuyor.

Kekova

kasta gezilecek yerler 4 pLjgNtnB
Demre ilçesinde bulunan kayalık bir ada olan Kekova da tanınan seyahat yerlerinden biri. Turkuaz renginin sularda her halini görebileceğiniz bu yer enfes koylara sahip. Gemi ve yat çeşitlerinin da uğrak noktalarından biri burası. Tertemiz, adeta keşfedilmemiş üzere görünen koylar burada bulunuyor. Bu kadar çok beğenilmesinin ve tanınan olmasının sebebi de bu. Bu ada tarihte büyük bir sarsıntı yaşamış ve antik kent yıkılarak sulara gömülmüş. Su altı arkeolojisi bakımından büyük değere sahip bir nokta. Kekova seyahat rehberi haberimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Demre

kasta gezilecek yerler 5 8v9EDvSw
Kaş’a bir saat uzaklıkta bulunan Demre gezmeye görmeye bedel olağanüstü bir yer Burası da gezilecek en hoş tatil yerlerinden. Tarihi MÖ 3. Yy’a uzanan şahane seyahat yerleri var. Myra Antik kenti ve Andriake ve Likya Uygarlıkları Müzesi bunlardan ikisi. Tarihi seyahat yerleri keşfetmek sizi asırlar öncesine götürecek.

Patara

kasta gezilecek yerler 6 yf9Am8rY
Bu yıl Patara yılı ilan edildi ve Patara büyük oranda turist bekliyordu. Keşfetmeye paha mükemmel bir plajı ve antik kenti de bulunuyor. Lakin salgın sebebiyle bu yıl için istediği ilgiyi alamayacak üzere görünüyor. İlerleyen vakitlerde Patara keşfedilmek üzere herkesin akın ettiği bir yer olacaktır. Çöl kumullarına benzeyen plajları ve kum zirveleri herkesin ilgisini çekiyor.

Saklıkent Kanyonu

kasta gezilecek yerler 7 ncvQjJKj
Tlos ve Patara ortasında yer alan kanyon çok hoş bir tabiata sahip. Görülmesi gereken kusursuz bir doğal oluşum. Uzunluğu ise 14 kilometre. En fazla bele kadar gelen su yüksekliğine sahip. Bütün kanyonu yürüyerek keşfedebilirsiniz. Kanyon bakımından güçlü olan ülkemizde onlarca kanyonlardan biri burası. Hoş tabiatı ile herkesi çekiyor kendine. Kaş merkezine uzaklığı 1 saat. Türkiye’deki kanyonlar içerisinde görmeye bedel yerlerden biri. 

Meis Adası

kasta gezilecek yerler 8 1L3FlkKb
Kaş’ın tüm görünüm izlenen yerlerinden neredeyse Meis Adası’nı görebilirsiniz. Çok hoş görüntüsünü Meis Adası’na borçlu olan Kaş’ın bu adaya uzaklığı 2,1 kilometre. Kentleşme bu adada yok bu yüzden farklı bir hayat biçimini keşfetmek için hoş bir ada. Günü birlik seyahatlerle burayı da keşfetmek mümkün.

Kaş’ta Nerede Denize Girilir? Kaş plajları

kasta gezilecek yerler 9 wifUYGsa
Kaputaj, İnceboğaz, Akçagerme, Belediye Plajı Kaş’ta denize girilebilen en hoş yerlerdendir. Burada bilhassa Kaputaj plajı herkesin büyük ilgisini çeken bir yer. Tertemiz suyu ve huzur veren görünümü ile tercih edilen bir yer.

Kaş’ta gezilecek yerler içerisinde üstte sıralanan yerler dışında çok sayıda keşfedilmemiş ve hoş doğal yerler da eklenebilir.Kaş’ta hiç Koronavirüs hadisesinin görülmemesi halkın da hiç kısıtlamaya gitmeden yaşantısını motamot devam ettirmesine imkan sağlamış. Yeni yeni yerli turistin bölgeye gitmesi ile yeni hadise görülür mü bilinmiyor lakin giden şahısların müşahedelerine nazaran Kaş halkı maske takmak ve toplumsal araya uymak üzere kurallara ilgi etmiyor. Yalnızca esnaf ve dışarıdan gelen yerli turistler maskeli. 

– Kaş,Gezi,Plaj,Yerler,Manzara,Ada,Turist,Biri,Güzel,Antik Kent,En Hoş,Tarihi,Burada,Kanyon,Tertemiz,Gezilecek Yerler,Doğal,İlgi,Burası,Patara,Tatil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir