İsviçreli turist, Hakkari buzullarına hayran kaldı

isvicreli turist hakkari buzullarina hayran kaldi G183jJwB

İsviçreli turist Andrea Stifel, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 20 bin yıllık buzulları barındıran Cilo Dağlarına hayran kaldı. Dünyayı gezen İsviçreli turist Andrea Stifel, Van’dan sonra Yüksekova ilçesine geldi. İngilizce Öğretmeni Erdinç Kayhan’ın rehberliğinde ilçeyi gezen İsviçreli turist Andrea Stifel, bünyesinde 20 bin yıllık buzulları barındıran Cilo Dağlarının heybeti karşısında kendini alamadı.

İsviçreli turist Andrea Stifel, 3 rakımlı dağların İsviçre’deki Alp Dağları’na benzediğini belirtti. Cilo Dağlarını görmek istediğini tabir eden Andrea Stifel, “Cilo Dağlarını televizyon ve internette görmüştüm. Her vakit görmek için merak etmiştim ve en sonunda da gördüm. Bunun verdiği huzur ve zevki hiçbir şeye değiştirmem. Bizim Alp Dağlarına benziyor. Artık kendimi konutumda hissettim, zira dağlar bir birine çok benziyor. Bu mükemmel görüntüyü görmek için herkesi buraya davet ediyorum” dedi. 

isvicreli turist hakkari buzullarina hayran kaldi 0 UmKAtHWI

İngilizce Öğretmeni Erdinç Kayhan ise turist Andrea Stifel’in daha evvel Cilo Dağlarının yaz halini gördüğünü belirterek, “Bugün bizim konuğumuz olarak Cilo Dağlarının kış halini görme fırsatı buldu. Özellikleri Cilo Dağlarını Alp Dağlarına benzettiğini ve karşısında mest olduğunu belirtti. Bu sefer buraya Sat Göllerini görmek için gelecek. Artık Cilo Dağlarının karşısında hayran kalmış. Aslında Cilo Dağlarını turizme kazandırmalıyız. Turizmin merkezi olmalı. Bizde artık yabancı ve yerli turistleri buraya bekliyoruz” sözlerini kullandı. 
                                         

– Dağlar,Turist,Görme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir