İSTANBUL KINALIADA GEZİLECEK YERLER NERELERİDİR?

DINGINLIGIN ADRESI AKBUK KOYU GEZILECEK YERLER 1

Kınalıada gezilecek yerler ve turistik mekanlarını sizler için inceledik.

Kınalıada gezilecek yerler listemizde, İstanbul’a yakın konumda olan bu şirin tatil yerinin gözde ziyaret duraklarını bir arada bulabilirsiniz.

Kınalıada Nerede?

Kınalıada, İstanbul’un en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. İstanbul Adaları ya da Prens Adaları olarak bilinen adalardan biri olan Kınalı ada diğerlerine göre çok daha küçük bir alana sahiptir. 

Kınalıada’da gezilecek yerler keşfederken, adanın sonuna doğru denize paralel büyük tepeleri görebilirsiniz. Kızıl rengi ile dikkat çeken taşlara sahip bu ada adını, pek çok önemli yapının inşasında kullanılmış bu taşlardan almaktadır.

Kınalıada’ya ulaşım için vapur veya deniz motorlarını tercih edebilirsiniz. Karaköy’den ve Eminönü’nden kalkan vapurlarla ya da Anadolu yakasında Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden kalkan vapurlarla adaya ulaşabilirsiniz.

Kınalıada’ya vapur veya motorlarla ortalama 1 saat içinde varabilirsiniz. Düzenlenen vapur seferleri ile Büyükada ve Heybeliada gibi diğer önemli turistik adalara geçiş yapabilirsiniz.

İstanbul Kınalıada Gezilecek Yerler Listesi

Kınalıada plajları ve ziyaret yerlerini bu listemizde bulabilirsiniz.

Kınalıada Ücretsiz Plaj

Kınalıada’da ücret alınmadan girilebilen kumsal, vapurların yanaştığı iskelenin hemen kenarında bulunmaktadır. Ücretsiz bir kumsal olduğu için yiyecek ve içeceklerinizi çevrede bulunan restoran ve büfelerden karşılayabilirsiniz.

Kınalıada Kumluk Plajı

Kınalıada gezilecek yerler arasında en fazla ziyaretçi alan plajlardan biridir. Giriş ücreti alınan plaja aileler, gruplar ve çiftler halinde giriş kabul edilmektedir. Adanın arka bölümüne yakın olduğu için 25 – 35 dakika yürüyerek veya teknelere binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kınalıada Kamos Beach Club Plajı

Kamos Plajı son yıllarda adaya gelenlerin uğramaya başladığı önemli denize girme yerlerinden biridir. Giriş ücreti alınan plajda havuz imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle aileler için ideal bir kumsaldır.

Kınalıada Teos Beach Club Plajı

Teos Beach Club, Kınalıada iskelesine yakın bir konumda bulunduğu için yürüyerek kolaylıkla ulaşılabilir. Ücretli girişe sahip olan işletmenin restoran ve kafe hizmeti bulunmaktadır. Sabah saatlerinde gidenler burada kahvaltı menülerinden yararlanabilir.

Kınalıada Ülker Restoran Plajı

Ücretsiz girişe sahip olan plajlardan biridir. Ülker Restoran tarafından işletilen plajda şezlong gibi ihtiyaçlar için ayrıca ücret alınmaktadır. Yürüyerek 25 – 35 dakika içinde veya teknelerle kolayca ulaşılabilir. Restoran bölümünde kahvaltı veya akşam yemekleri servis edilmektedir.

Hristos Rum Ortodoks Manastırı

Kınalıada gezilecek yerler arasında önemli bir ibadet yeri olarak tanınan manastır, Bizans imparatoru Romen Diyojen tarafından inşa ettirilmiştir. Tahttan alındığı dönemdeyse burası imparatorun sürgün yeri haline gelmiştir. Hirstos Manastırı, Kınalıada’nın denize baktığı en güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.

Kınalıada gezilecek yerler listemizde belli başlı durakları ele almaya çalıştık. İstanbul’un şirin adası olan Kınalı başlı başına bir gezilecek yer olduğu için adanın şirin sokaklarını gezmenizi tavsiye ediyoruz.

İstanbul Kınalıada Gezilecek Yerler Nereleridir listemizde Kınalıada’nın şirin kumsallarını ve adanın dikkat çeken özelliklerini bir arada bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir