İstanbul Adalar Gezilecek Yerler

istanbul adalar turu nasil yapilir gezilecek yerler

İstanbul Adalar Turu Nasıl Yapılır?

İstanbul’da adalar turu konforlu tekne ve yat seçeneklerimizle, tarihi değere ve doğal zenginliklere sahip Prens Adaları’nı ziyaret etmek için yapılmaktadır. 

Binlerce yıllık geçmişe sahip dokuz adadan beş tanesi günümüzde turistik ziyaretler için tercih edilmektedir. Kınalıada, Büyükada, Heybeliada ve Burgazada genellikle İstanbul adalar turu içeriğinde yer alır.

İstanbul adalarına ulaşım süresi ortalama 45 – 60 dakika arasındadır. Geziniz sırasında yerleşim yeri bulunan adalarda doğal güzellikleri, tarihi ibadet yerlerini, lezzet ve eğlence duraklarını bir arada bulabilirsiniz.

Ada turlarını daha keyifli hale getirecek tüm seçenekler tekne ve yatlarımızda sizleri beklemektedir. 

Ses ve ışık sistemlerimiz, özel aşçılarımız tarafından taze hazırlanan yemeklerimiz, ikramlarımız ve sınırsız çay/kahve servisimizle gezinizi unutulmayacak bir güne dönüştürebilirsiniz.

İstanbul adalar turu konaklamalı veya günübirlik olarak düzenlenebilmektedir. Tur seçeneklerimiz yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgiyle görmektedir. Gezinizle keşfedebileceğiniz önemli turistik durakları yakından tanıyalım.

İstanbul Büyükada Turu 

Büyükada adından anlaşılacağı gibi Prens Adaları içinde en büyük yüzölçümüne sahip olan adadır. İstanbul ve farklı illerden gelenler için önemli ziyaret noktaları arasındadır.

Denize girilebilme imkanı bulunan Büyükada’da konaklama işletmelerine ait iki adet olmak üzere toplam dokuz adet kumsal bulunur. Giriş ücreti alınan kumsalların birçoğu halk ve aile plajı olarak hizmet sunmaktadır.

Meryem Ana Kilisesi ve Aya Yorgi Kilisesi en fazla ziyaretçi alan ziyaret noktalarındandır. Yurtdışından gelenlerin yoğun ilgisiyle karşılaşılan kiliseler biraz yüksek konumda oldukları için faytonla veya bisiklet kiralayarak ulaşım sağlanabilmektedir. 

Büyükada’da iki önemli müze yer almaktadır. Bunlardan biri yazarın daha önce yaşamını sürdürdüğü evin müzeye dönüştürülmesiyle ziyarete açılan Reşat Nuri Güntekin Evi’dir. Diğer müze ziyaret durağı ise 2010’da hizmete giren Adalar Müzesi’dir. 

Büyükada ziyaretçileri için konaklama mekanlarına, restoranlara, kafe ve çay bahçelerine ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Heybeliada Turu

İstanbul adalar turu içinde huzurlu ortamı, yemyeşil doğası ve dingin deniziyle dikkat çeken yerlerden biri Heybeliada’dır. Turistik özellikleriyle Büyükada’yı aratmayan bu adada konaklama bakımından pansiyon ve otel seçeneklerini bulabilirsiniz.

Heybeliada’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri Aya Yorgi Manastırı’dır. 16 – 17. yüzyıllarda inşa edildiği tahmin edilen manastır, yüksek bir alanda bulunduğu için aynı zamanda güzel bir ada manzarasına sahiptir.

Rum ve Yahudi vatandaşlarımızın önemli yerleşim yerlerinden olduğu için ada üzerinde pek çok ibadethane gezilecek yerler arasında bulunur. Rum Ortodoks Ruhban Okulu, Bet Yaakov Sinagogu ve Ayios Nikolaos belli başlı ibadet yerlerindendir.

İstanbul Kınalıada Turu

İstanbul adalar turu içerisinde en küçük ada olma özelliği taşıyan Kınalıada, denize girmek için tercih edilen ziyaret yerlerinden biridir. Boydan boya 30 – 50 dakika içerisinde gezilebilecek ada şirin ve tarihi sokaklara ev sahipliği yapmaktadır. 

İskele bölümünde ücretsiz olarak girilebilen bir plajın bulunması yanında adada, Kumluk Plajı, Ülker Restoran Plajı, Teos Beach Club ve Komos Beach Club gibi ücretli plajlar yer almaktadır. 

Adanın arka bölümlerinde olan plajlara deniz araçlarıyla, bisikletle veya yürüyerek ulaşılabilmektedir.

İstanbul Burgazada Turu

İstanbul adalar turu gezilecek yerler arasında uğranan önemli duraklardan biri de Burgazada’dır. Uzun yürüyüşler için ideal kıyılara sahip olan ada restoranlar, konaklama yerleri ve tarihi ibadethaneler yer almaktadır.

Burgazada Camii, Hirstos Manastırı, Aya Yani Kilisesi ve Aya Yorgi Manastırı en çok ziyaret edilen ibadet noktalarıdır. Edebiyat tarihimizin tanınan isimlerinden Sait Faik Abasıyanık’ın evi müze olarak Burgazada’da bulunmaktadır.

Adada denize girmek için Kalpazankaya kumsalını ve Burgazada Halk Plajını tercih edebilirsiniz. Güzel bir noktadan deniz manzarasına ulaşmak için Düşler Sahilini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Adalar turu fiyatları konusunda size ayrıcalıklı hizmet sunan firmamızı ve profesyonel kadromuzu tercih edebilirsiniz.  Tur için özel isteklerinizi ve karşılama planlarınızı ekibimizle paylaşabilirsiniz.

İstanbul Adalar turu tekne ve yatlarımızla yapılmaktadır. Yiyecek içecek servisinden eğlenceli etkinliklere kadar aradığınız her şey size sunacağımız hizmet içinde yer almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir