Harika güzergahlardan geçen Turistik Doğu Ekspresi Kars’a ulaştı

harika guzergahlardan gecen turistik dogu ekspresi karsa ulasti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla uğraş önlemleri kapsamında orta verilen seferlerine tekrar başlanan “Turistik Doğu Ekspresi”, yaklaşık 33 saatlik seyahatin akabinde son durak Kars’ta Kafkas halk oyunları gösterisiyle karşılandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Nakliyecilik AŞ’nin Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde orta verdiği seferlerine tekrar başlayarak dün Ankara Garı’ndan yola çıkan “Turistik Doğu Ekspresi” treni, Erzincan ve Erzurum’dan sonra Kars’a ulaştı.

Saat 01.20’de Kars Garı’na gelen, Kafkas halk oyunları gösterisiyle karşılanan yolculara çiçek takdim edildi. Kimi yolcular, halk oyunları takımının gösterisini cep telefonlarının kamerasıyla kaydetti.

Samsun’dan Kars’a gelen yolculardan Zeynep Kasaplı, “Kars’a geldik, en başından beri çok heyecanlıydık. Hakikaten beklediğimize değdi. 4 yıldır bunun hayalini kuruyordum. Bilet bulamadık, vaktimiz denk gelmedi, bahta birinci sefere denk geldi. Çok memnun ve heyecanlıydım. Herkese tavsiye ederim, düşünmeden gelsinler.” dedi.

harika guzergahlardan gecen turistik dogu ekspresi karsa ulasti 0 r8ta1zJp

Yolculardan Nurcan Bıçakçı da hoş bir seyahatin akabinde Kars’a geldiklerini söz ederek, “Çıldır Gölü’ne gideceğim için çok heyecanlıydım, atlı kızakların bizi heyecanla beklediğini hissediyorum. Bir sürü kostümle geldim, İstanbul’dan Ankara’ya, Ankara’dan Kars’a geldiğimiz seyahatte olumlu şeyler düşündüm. Ani Ören Yeri’ni belgesellerde gördüm, artık oralarda duvarlarına, dokusuna dokunmak istiyorum.” diye konuştu.

– 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir