Hafta Sonu Gezilecek Yerler 2022

Hafta Sonu Gezilecek Yerler 2022

Hafta sonu gidilecek yerler oldukça fazla alternatife sahiptir. Hafta sonu şehrin kalabalık gürültüsünden kaçmak ve ruhunuzu dinlendirerek sevdiklerinizle, ailenizle gezmek istiyorsanız seçenekleriniz de çeşitlidir. 

Bir Göç Hikayesi: Misi Köyü

Hafta sonu gezilecek yerler İstanbul yakınlarında bir yerlere gitmek istiyorsanız batıdan doğuya göçün hikayesini yansıtan Misi köyünü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Milattan sonra 183 yılında keşfedildiği bilinen Mis köyü, Bursa’da bulunuyor. Mis köyü gezinizde batında doğuya göç eden insanların tarihi hikayelerini görmeniz mümkündür. 

Tarihi zenginliğin yanı sıra kültürel özelliği de fazlasıyla yoğun olan Mis köyünde bir de kütüphane bulunuyor. Çocuklar için olan kütüphanede ufak yaş ve ilköğretim olmak üzere iki grup var. Kütüphaneye giriş ise ücretsizdir. Köyün Osmanlı kokan sokaklarında ise tarihi içinize çekeceğiniz bir gezi yapabilirsiniz. 

Osmanlı’dan Kalma Tarih Köşesi: Mudurnu

İstanbul çevresi hafta sonu gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gereken Mudurnu; buram buram Osmanlı kokan ve Osmanlı tarihini gözler önüne seren bir tarih köşesi niteliğindedir. Osmanlı devletine ait birçok tarihi yapıyı içerisinde barındıran Mudurnu’da unutamayacağınız bir hafta sonu gezintisi yapabilirsiniz. 

Ege’nin En Sessiz Köşesi: Sığacık

Ege’de hafta sonu gezilecek yerler arıyorsanız mutlaka rotanızı Sığacık’a çevirmelisiniz. Ege’nin tüm tarihi ve doğal güzelliğini içine alan Sığacık, sessiz ve huzurlu kimliği ile adeta size huzur verecek. 

Akkum plajı, organik pazarı mutlaka Sığacık’ta görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Hafta sonu tatilinizde aileniz ve sevdiklerinizle unutulmaz, keyifli anlar yaşayabilirsiniz. 

Artvin’de Gizli Cennet: Şavşat Gölü

Hafta sonu nereye gidelim diye düşünenlerdenseniz mutlaka rotanızı Artvin’ e çevirip Şavşat Gölü’nü ziyaret etmelisiniz. Ağaçlık alanları ve doğal güzellikleri ile adeta cennetin gizli köşesi olan Şavşat Gölü, özellikle ilkbahar mevsiminde mutlaka gitmeniz gereken mekanlardan birisidir. 

Milli Park olması sebebiyle doğal güzelliklerine müdahale edilmediğinden Buradaki göl, yayla gibi doğal güzellikleri en şeffaf ve doğal haliyle görebilirsiniz. 

Yeşili Sevenlerin Müptelası: Kaz Dağları

Hafta sonu gezilecek yerler Balıkesir dolaylarında bir yer arıyorsanız Kaz Dağları isabetli karar olacaktır. Yeşili her tonuyla ve en çekici haliyle sizlere sunan Kaz Dağları’nın Çanakkale ve Balıkesir illerine kıyısı vardır. 

Yeşili her haliyle size sunan ve hafta sonu tatilinde ruhunuzun tüm yorgunluğunu alacak olan Kaz Dağları’nda gezebileceğiniz onlarca tarihi köy ve doğal güzellikler bulunuyor. Ayrıca burada kültürel özelliği fazla olan Bungalov evlerde konaklayarak doğa ile iç içe bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz. 

Tarihin Bağrından Kopan Kent: Çanakkale

Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan hatta Türk tarihinin kalbi olarak bilinen Çanakkale, birçok ile yakın olmakla birlikte hafta sonu rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz tarih destanı yazan kenttir. 

Çanakkale’de yapacağınız hafta sonu tatilinde yeşil ile mavinin ahenkli buluşmasına tanıklık ederken aynı zamanda Çanakkale şehitliğini ziyaret edere duygu yüklü bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz. 

Hafta sonu gezilecek yerler konusunda kararsızsanız bu listede hafta sonu gidebileceğiniz en popüler noktaları keyifle keşfedebilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir