Gezilerinizde kullanabileceğiniz uygulamalar

gezilerinizde kullanabileceginiz uygulamalar

Devir teknoloji devri… Durum böyle olunca büyük imkanlar sağlayan bu teknolojiyi kullanmak lazım. Google Play, App Store veya Windows Store için yüz binlerce uygulama var.

İşe yarayacak kullanışlı uygulamalardan bahsederken bunları da kategorize edilmesi gerekir. Seyahat öncesi veya seyahat planı aşamasında kullanılacak uygulamalar ve seyahat anında kullanılacak uygulamalar.

gezilerinizde kullanabileceginiz uygulamalar

Seyahat öncesi kullanılacak uygulamalar

Skyscanner

Skyscanner ile seyahat destinasyonunuza ait uçak fiyatlarını tüm firmalardan sorgulayabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Booking.com Otel Rezervasyonu

Booking.com her ne kadar ülkemizde yasal olmasa da kullanışlı bir site. Konaklayacağınız tesisler ile ilgili detaylı bilgilere, yorumlara, resimlere ulaşabilir ve tesislere rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

TripAdvisor: Oteller

Booking.com gibi otel rezervasyonlarında kullanabileceğiniz gibi yakınlarınızda bulunan restoranlar ile ilgili de fikir alabilirsiniz, yorumları okuyabilirsiniz.

Seyahat anında kullanılacak uygulamalar

Google Çeviri

Yabancı bir ülkeye gidiyorsanız sözlük götürmeniz size fayda sağlayabilir. Ya da internet paketi satın alabildiyseniz bunu online ortamda Google Çeviri ile sağlayabilirsiniz.

Yandex Navigasyon – Trafik

Gittiğiniz ülkede / şehirde araç kullanacaksanız ve navigasyona ihtiyacınız varsa Yandex Navigasyon kullanabilirsiniz. İnternet paketine ihtiyaç duyar.

Maps.me –çevrimdışı haritalar

Ülkelerin ve şehirlerin haritalarını indirebileceğiniz ve çevrim dışı olarak bu haritalar üzerinden navigasyon kullanma imkanı veren bir uygulamadır.

Haritalar

Yandex Navigasyon gibi navigasyon uygulamalarından biri. Yandex’ten farklı olarak Google Haritalar’da yürürüş rotası da alabilmemiz. Ayrıca çoklu rota oluşturup çevrim dışı olarak rotanızı çizebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir