Gastronomi şehri Gaziantep’e ‘terminal’ desteği: 6 milyon yolcuya hizmet verecek

gastronomi sehri gaziantepe terminal destegi 6 milyon yolcuya hizmet verecek KllWsSZl

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle 25 Aralık’ta açılması beklenen yeni terminal binası, havacılık faaliyetlerinin milletlerarası standartlarda, daha kaliteli ve inançlı halde yürütülmesini sağlayacak.

Çalışmalarla birlikte 15 bin metrekareden 72 bin 600 metrekareye çıkarılan yeni terminal binası ile yıllık yolcu kapasitesi 2,5 milyondan 6 milyona, uçak park sayısı 12’den 18’e, otopark araç kapasitesi ise 585’den 2 bin 49’a yükseldi.

gastronomi sehri gaziantepe terminal destegi 6 milyon yolcuya hizmet verecek 0 2lCwtWsg

Check-in yapmak için 50 bankonun bulunduğu yeni terminal binasında, iç çizgiler giden yolcu salonu 1425, gelen yolcu salonu 859, dış sınırlar gelen yolcu salonu 976, giden yolcu salonu ise 622 metrekare olarak dizayn edildi.

gastronomi sehri gaziantepe terminal destegi 6 milyon yolcuya hizmet verecek 1 W6j4NZQR

“BİZİ 50 YIL YÖNETİM EDECEK BÜYÜKLÜKTE”

Gaziantep Valisi Davut Gül, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı aktiflikleri kapsamında 25 Aralık’ta kente geleceğini söyledi.

gastronomi sehri gaziantepe terminal destegi 6 milyon yolcuya hizmet verecek 2 wFsa6bi4

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o gün çeşitli açılışlar yapacağını ve kelam konusu havalimanında imali tamamlanan tesislerin de açılacağını belirten Gül, şöyle konuştu:

“İnşallah 25 Aralık’ta yeni terminal binası hizmete girmiş olacak. Başkalarından farkı otoparkının kullanılan bir evvelkinin yaklaşık 4 katı büyüklüğünde olması. Bizi yaklaşık 50 yıl yönetim edecek büyüklükte. İnşallah bununla birlikte hem ihracatçılar rahat gidip gelecek hem turizmin altyapısını oluşturacak. Yeni terminal binamız, Gazianteplilere hizmet verecek bölgenin en kıymetli yerlerden biri olacak. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

Terminal binasının inşaatına 1 Haziran 2018’de başlanmıştı.

gastronomi sehri gaziantepe terminal destegi 6 milyon yolcuya hizmet verecek 3 g1ui3Sqn

– Yolcu,Terminal Binası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir