Dünyanın ikinci büyük krateri Nemrut’ta kış güzelliği

dunyanin ikinci buyuk krateri nemrutta kis guzelligi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü beyaz gelinliğini giydi. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alan 2 bin 250 rakımdaki Nemrut Kalderası, yağan karla birlikte beyaza büründü. Yazı farklı, kışı ise farklı hoş olan dünyanın ikinci büyük krater gölü, kışın bile çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Yazın binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Nemrut Krateri, bugünlerde ise kış hoşluğunu görmek isteyen ziyaretçilerini ağırlıyor. Yağan karla birlikte beyaz gelinliğini giyen Nemrut Krateri, hoşluğu ile adeta kendine hayran bırakıyor. Ziyaretçilerine bir yandan yaz hoşluğu bir yandan ise kış hoşluğunu sunan Nemrut Krateri, iki mevsim manzarasıyla adeta kendine hayran bırakıyor. Kalderadaki kar kalınlığı ise yer yer 15 – 20 santimetreyi buluyor. 

dunyanin ikinci buyuk krateri nemrutta kis guzelligi 0 lbYKMhnX

İçerisinde Nemrut Kalderasının da içinde yer aldığı bir grup çalışmayı yürütmek üzere kente geldiğini belirten Gülay Karaoğlu, birinci kere ziyaret etme imkanı bulduğu kalderaya adeta hayran kaldığını belitti.

dunyanin ikinci buyuk krateri nemrutta kis guzelligi 1 yg7U1ZiL

Nemrut Kalderasının kışın da başka bir hoşluğu bulunduğunu tabir eden Karaoğlu, “Gelip bu hoşluğu görmek kışa nasip oldu. Burası nitekim çok hoş bir yer. Görüntüsü kendine hayran bırakıyor. Burada yaz ve kış bir ortada yaşanıyor. Bu da kalderanın hoşluğuna hoşluk katmış oluyor. Ben herkesi bu hoşluğu görmeye davet ediyorum” dedi. 

dunyanin ikinci buyuk krateri nemrutta kis guzelligi 2 UvQh9NFF

Nemrut’ta harika bir görünüm olduğuna dikkat çeken Hacer Göl ise “Nemrut Kalderasını ziyarete geldik. Gördüğünüz üzere tabiat süper. Bu yıl burada geçen yıllar kadar kar yok. Buraya herkesi davet ediyoruz. Hakikaten görünümümüz çok hoş. Herkesi buraya bekliyoruz” diye konuştu.   

             
dunyanin ikinci buyuk krateri nemrutta kis guzelligi 3 JE9ONFNR
          

– Güzel,Nemrut,Kış,Kar,Krater,Ziyaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir