Dünyada benzeri yok! Hamidiye Kültür Parkı’na ziyaretçi akını

dunyada benzeri yok hamidiye kultur parkina ziyaretci akini cXRbvn7h

Sivas’ta Hamidiye Kültür Parkına dönüştürülen tarihi haralar resmi açılışın yapılmamasına karşın ziyaretçi akınına uğradı. Osmanlı sultanlarından 2’nci Abdülhamid periyodunda saraya at yetiştiren tarihi haraların restore edildiği alanda inşa edilen park ziyaretçilerini mest ediyor. Sivas-Ankara karayolu Nuri Demirağ Havaalanı Kavşağı yakınlarında bulunan tarihi Haralar bölgesindeki 250 bin metrekarelik alana kurulan Hamidiye Kültür Parkı ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Kentin geriliminden uzak bir gün geçirmek için vatandaşların akın ettiği park, 11 tescilli yapı ve 22 özgün projeyi de içerisinde barındırıyor. Kentin değerli tarihi yapılarının minyatürlerinin de bulunduğu alanda bir epey dikkat çekiyor. Parkın şimdi resmi açılışı yapılmamış olsa da her gün binlerce kişiyi ağırlıyor. Sivas’ta hafta sonu hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredince binlerce kişi parka akın etti. 

dunyada benzeri yok hamidiye kultur parkina ziyaretci akini 0 tuWeSsVL

“FÜZEL TURİST ÇEKECEĞİNE İNANIYORUM”

Ailesiyle boş bir gününü kıymetlendirmek için parkı ziyaret eden Gökhan Köksal yaptığı açıklamada, “Çocuklarla hafta sonu bir aktiflik yapalım dedik. Bu sebeple geldim, geziyoruz. Daha yeni açıldığından ötürü fazla bir aktiflik yoktur. Baya bir kalabalık zira beşerler burası yeni açıldığı için ve hafta sonu burada geçiriyor. Sivas’ta gezecek yerler kısıtlı olduğu için bilhassa kış mevsiminde bu türlü hoş bir havayı kıymetlendirmek istedik. Hoş bir park olmuş daha yapılacak şeyler var. Hoş turist çekeceğine inanıyorum” dedi.

dunyada benzeri yok hamidiye kultur parkina ziyaretci akini 1 pnUCe7Cq

“ÇOK DOLU VAKİT GEÇİRECEĞİNİZ BİR MEKAN”

Mahbube Köksal ise Sivas aşığı bir kişi olduğunu belirterek, “Sivas Valimizin ve Belediye Liderimizin, yaptığı çalışmaları yakından takip ediyorum. Evvel nereden başlayalım diye baya bir düşündük zira çok büyük bir alan üzerine kurulmuş. İnanın burada vakit nasıl geçecek bilemeyeceksiniz. Çok dolu vakit geçireceğiniz ve tatmin olarak ayrılacağınız bir yer diyebilirim. En çok toplumsal medyanın gücü burada ortaya çıkıyor bu biçimde reklamlarının yapılması daha çok kitlelere ulaşmasıyla yakın vilayetlerin de buraya ilgi göstereceğine inanıyorum” diye konuştu.

dunyada benzeri yok hamidiye kultur parkina ziyaretci akini 2 5mahUyDC

                                         

– Park,Sivas,Yapı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir