Doğu Ekspresi’nin fiyatları açıklandı! İşte yeni ücretler

dogu ekspresinin fiyatlari aciklandi iste yeni ucretler OiZNDDyL

İstanbul’dan Ankara’ya uçakla gitmek en mantıklısı. THY biletleri ile İstanbul Ankara seferleri 250 liradan başlıyor. Aşağıda daha ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz tren biletinin kişi başı fiyatı 650 lira olarak belirlendi. Ankara’dan kalkan Kars’a hakikat hareket eden yolcular hem farklı lezzetleri tadıyor hem tarihi ve kültürel kıymetleri görme imkanına kavuşuyor.

Habertürk’ten Necmiye Uçansoy’un haberine nazaran, turistik Doğu Ekspresi 15 Aralık Çarşamba günü seferlerine tekrar başlıyor. Trenler Ankara’dan çarşamba, cuma, Kars’tan cuma ve pazar günleri yola çıkacak. Karşılıklı olarak haftada iki tren işletilecek.

Trenler Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan 22.20’de hareket edecek. Tren eski Ankara Garından hareket edecek.Tren 1310 kilometrelik Ankara-Kars ortasındaki parkuru yaklaşık 31 saat, Kars-Ankara ortasındaki parkurunu yaklaşık 32 saatte tamamlıyor.Turistik Doğu Ekspresi, yalnızca yataklı ve yemekli vagonlardan oluşuyor. 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagondan oluşuyor.Tren toplam 120 kişi kapasiteli. Yataklı vagonlarda her kompartmanda 2 kişi seyahat edebiliyor.

Doğu Ekspresi’nin turistik sembol hale gelmesinin ve insanların ağır ilgi göstermesi hiç de şaşırtan değil zira yol boyunca göreceğiniz görüntü, kar ve ırmaklar epey etkileyici.Oysa Doğu Ekspresi Ana Sınır Treni’nde yalnızca örtülü kuşetli, pulman ve yemek vagonu var. Yataklı vagon yok.

2022 TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ FİYATLARI

Birinci seferinden bu yana Turistik Doğu Ekspresi’nde 37 bin yolcu seyahat etti. Bu yılın fiyatları da belirli oldu.

15 Aralık’ta başlayacak Turistik Doğu Ekspresi’nin 2 kişilik yataklı kompartman için kişi başı fiyat 650 TL olarak belirlendi. Yani 2 kişilik bilet aldığınızda oda fiyatı 1300 TL olacak. Şimdi biletler satışa çıkmadı. Fakat birinci seyahat 15 Aralık’ta olacak.

Bilet almak için TCDD ebilet sayfasından bilgi alabilirsiniz. Turistik olmayan Doğu Ekspresinin tek kişilik pulman bileti ise kişi başı 68 lira.

Dünyaca ünlü seyahat muharrirleri Ankara-Kars güzergahını dünyanın en hoş birinci 4 tren rotasından biri seçti.

Turistik Doğu Ekspresi, Ankara-Kars istikametindeyken Erzincan’da 2 saat 20 dakika, İliç’te 3 saat ve Erzurum’da 3 saat duruyor. Kars – Ankara istikametindeyken Divriği’de 2,5 saat ve Bostankaya’da 3,5 duruyor. Meğer Doğu Ekspresi Ana Çizgi Treni’nin molaları yalnızca birkaç dakika sürüyor.

Üstteki fotoğraf Erzincan’daki Karanlık Kanyon’dan. Erzincan’da birinci durağı Kemaliye olan tren yolcuları Karanlık Kanyon’da feribotla gezme imkanı buluyor.

İstasyonlarda duran tren, yolcularını Karanlık Kanyon, Üç Kümbetler, İkili Minareli Medrese, Ani Arkeolojik Alanı, Divriği Ulu Mescidi, Gök Medrese’nin de ortalarında bulunduğu doğal ve kültürel mirası keşfe çıkarıyor.

Turistik Doğu Ekspresi; Erzincan, Erzincan-İliç, Erzurum, Sivas-Divriği ve Sivas-Bostankaya istasyonlarında uzun vadeli durarak yolcularının yalnızca Kars’ı değil, güzergahında bulunan Sivas, Erzurum ve Erzincan’ı keşfetmeleri için de imkan tanıyor.

– Kar,Ankara,Tren,Yol,Saat,Bilet,Turistik Doğu Ekspresi,Vagon,Doğu Ekspresi,Yataklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir