Doğası ve kültürüyle keşfedilmeyi bekleyen ülke: Güney Kore

dogasi ve kulturuyle kesfedilmeyi bekleyen ulke guney kore PGdOPT4D

Farklı taraflarıyla son yıllarda Uzakdoğu’nun en tanınan ülkelerinden biri haline gelen Güney Kore, tıpkı vakitte ülke beşerinin sahip olduğu sağlıklı hayat şekli ve uzun hayat müddetleriyle de dikkat çekiyor. Bilhassa Koreli bayanların hangi yaşta olursa olsun, ciltlerinin parlaklığı, tazeliği ve hep sahip oldukları genç görünümlerinin sırrı herkes tarafından en çok merak edilen mevzular ortasında yer alıyor.

Kore’yi doğal hoşlukları, mimarisi, tarihi zenginliği, sanatı ve yemek kültürünün yanı sıra sahip olduğu klâsik ve çağdaş ömrü üzere farklı birçok tarafıyla ele alarak, tanıtımını yapan Kore Turizm Organizasyonu’nun (KTO) İstanbul Ofisi Yöneticisi Soyoung Park, Kore ömür üslubunun farklı birçok ögenin bir ortaya gelmesiyle oluştuğunu söz ediyor: “Kore’de hayat, tabiat ile birlikte ve doğal bir ömür formuyla insanların hayat kalitesinin yükseltilmesi yaklaşımıyla yaşanıyor. Bu yaklaşım da hayatın her alanına taşınmaya çalışılıyor.”

HOŞLUĞUN VE UZUN HAYATIN SIRRI BOL HAREKET

Korelilerin uzun hayat ve genç görünümlerinin kaynağının Kore denince en çok merak edilenler ortasında yer aldığını söyleyen Soyoung Park, bunun sırrının da tekrar benimsedikleri bu yaklaşımda olduğunu söylüyor: “Koreliler için sağlıklı bir ömür sürmek çok kıymetli. Bu nedenle de sıhhatlerine çok dikkat ediyorlar. Günlük hayatlarında bol bol hareket ediyor, her gün antrenman yapıyor, tabiatta vakit geçirmekten hoşlanıyor, bağışıklık sistemlerini güçlendiren beslenme anlayışıyla sağlıklı bir biçimde besleniyor ve en doğal sistem ve eserlerle ciltlerini sürekli taze tutuyorlar. Toplumsal hayatlarında ise hem aile ve etraflarıyla birlikte vakit geçirerek hem de kültür ve sanata vakit ayırarak ruhsal manada da kendilerini güçlendiriyorlar. Tüm bunlar Kore’de insanların daha uzun ve her manada sağlıklı bir hayat sürmesini sağlıyor. Korelilerin tabiat, tarih, kültür, lezzet, hoşluk ve eğlenceyi bir ortada sunan bu hayat üslubunu yerinde gözlemlemek ve deneyimlemek isteyen tüm ziyaretçileri pandemi sonrasında Kore’de ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

dogasi ve kulturuyle kesfedilmeyi bekleyen ulke guney kore 0 GYlpKri6

OLMAZSA OLMAZ KORE TECRÜBELERİ

Size kendinizi daha güzel hissettirecek, ruhen ve bedenen yenilenmenin anahtarını sunacak olan Kore uzun hayat ve hoşluk sırları şu formda sıralanıyor:

Pırıl pırıl ve özenilesi bir cilt için Kore’nin hoşluk sırları

‘Önce kendini sev’ anlayışını benimseyen Koreli bayanlar hoş ve sağlıklı bir cilt için her şeyden evvel bol su tüketiyor, zerzevat yüklü sağlıklı bir beslenme anlayışını benimsiyor, uyku sistemlerine çok dikkat ediyorlar. Bunun yanında vücutlarını güçlendirecek ve sağlıklı kalmalarını sağlayacak formda spor ve idman yapıyorlar. Bunun yanında ciltlerinin bakımında ise doğal formülleri ve eserleri tercih ediyorlar. Cildin genç kalmasını sağlamak için yüzlerine masaj yapıyor, ciltlerinin elastikiyetini koruyor ve cildin erken yaşlanmasını önlüyorlar.

Kore ziyaretinizde Koreli bayanların hoşluk sırlarını daha yakından öğrenirken, K-Beauty olarak tanımlanan yüksek kalitedeki Kore hoşluk ve bakım eserlerine çok makul fiyatlarla ulaşabileceksiniz.

Sıhhat kaynağı Kore lezzetleri

Kore kültürünün ayrılmaz bir kesimi olan ve sağlıklı bir beslenmenin de temelini oluşturan mutfağı da tekrar Kore’de çok farklı ve lezzetli bir tecrübe alanı.

Kore’nin en ünlü yemeklerinden biri; hatta ülkenin ulusal yemeği olarak da tanımlanan Kimchi lahanadan yapılan bir turşu tipi. İçerdiği sebzeler nedeniyle âlâ bir antioksidan da olan Kimchi, yaraları güzelleştirmesi için merhem olarak bile kullanılıyor.

dogasi ve kulturuyle kesfedilmeyi bekleyen ulke guney kore 1 nat2AEwu

Kore seyahatinizde Bulgogi, Japchae, Bibimbap üzere sıhhat kaynağı birçok Kore lezzetinin yanında, Korelilerin uzun ömür sırrı olarak tanımlanan Kimchi’yi her gün bir kesim tükettiğinizde kendinizi daha enerjik ve sağlıklı hissedeceksiniz.

Kore’nin süper tabiatında huzuru yaşarken, SPA ve Wellness merkezlerinden yeni biri olarak çıkın

Tabiatta çokça vakit geçiren ve tıpkı vakitte ‘wellness’ aktivitelerini hayatlarının bir modülü yapan Koreliler, bunu uzun hayatın sırlarından biri olarak tabir ediyor. Esasen tatilleri sırasında tabiata yahut sağlıklı hayattan ilham alan etkinliklere katılmayı programlarına dahil eden seyahat severlerin sayısı da her geçen gün artıyor.

Kore’nin eşsiz tabiatında vakit geçirmek ve hem ruhunuzu hem de vücudunuzu tabiatta dinlendirmek isterseniz bunun için ülkenin kuzey doğusunda yer alan Chuncheon, açık hava aktiflikleri, yeşil zirveleri ve ırmaklarıyla tabiat ile iç içe eşsiz bir tecrübe sunuyor. Doğal hoşlukları ve tabiat sporlarıyla ilgi çeken noktalardan biri olan ve “Tanrıların Adası” olarak da anılan Jeju’da ise bir yandan yüzüp, tabiat yürüyüşlerine çıkarken; bir yandan da müzeleri ziyaret ederek tarihte bir kültür seyahatine çıkabilirsiniz.

Kore seyahatinize Klasik Kore Spa’sını dahil ederek ise hem beden gücünüzü ve hem de ruh gücünüzü artırabilirsiniz. Şifalı sıcak ve soğuk banyoları, uygunlaştırıcı özellikleri ile cilde yeterli gelir. Sıcak ve soğuk fomentasyon sauna odaları (yeşim, odun kömürü, tuz, oksijen vb.) metabolizmayı düzgünleştirir ve kan akışını hızlandırır. Emin olun ki, SPA çıkışında kendinizi tazelenmiş, rahatlamış ve yepisyeni biri üzere hissedeceksiniz.

Güney Kore’de en yeterli wellness ve SPA merkezleri ise yüklü olarak başşehir Seul’de hizmet vermekte.

dogasi ve kulturuyle kesfedilmeyi bekleyen ulke guney kore 2

Çağdaş kent hayatı ve alışverişin tadını çıkarmadan dönmeyin

Kore’den toplumsal hayatın içine karışmadan ve hoş bir alışveriş yapmadan dönmek istemeyenler için ziyaret edilebilmesi gereken yerlerin başında Shinsegae Centum City geliyor. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi de olan bu devasa yapıda farklı birçok ünlü markanın mağazalarını ziyaret ederek aklınızdaki eserleri satın alabilir; vereceğiniz bir yemek molasında ise sağlıklı Kore lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.

Centum City’nin çabucak yanında yer alan ve Busan Memleketler arası Sinema Festivali’ne de mesken sahipliği yapan Busan Sinema Merkezi’ne yapacağınız bir ziyaretle ise yıl boyunca aktifliklerin düzenlendiği dış oditoryumda farklı kültür aktivitelerini deneyimleyebilirsiniz. Geceleri aydınlatmalarla eşsiz mimari dizaynının vurgulandığı Busan Sinema Merkezi Kore’de toplumsal hayatın doyasıya yaşandığı yerlerden biri.

Güney Kore pandemi sonrasında; Kore’nin farklı kültürünü deneyimlemek, eşsiz tabiatında huzur veren atmosferi, çağdaş ve toplumsal hayatın doyasıya yaşandığı kentlerinde alışverişten, kültür ve sanat aktifliklerine kadar farklı bir Kore tecrübesini yaşamak isteyen herkesi ağırlamayı bekliyor.

– Kore,Doğa,Hayat,Yaşam,Kültür,Koreli,Gün,Güzellik,Deneyim,Biri,Farklı,Ziyaret,Cilt,Yanı,Uzun Hayat,Sağlıklı,Bunu,Alan,Doğal,Bol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir