DİNGİNLİĞİN ADRESİ AKBÜK KOYU GEZİLECEK YERLER

DINGINLIGIN ADRESI AKBUK KOYU GEZILECEK YERLER

Akbük Koyu gezilecek yerler ve huzurlu doğal güzellikleriyle tatilcilerin yeni gözdelerinden biri.  

Akbük koyu gezilecek yerler hakkında bilinmesi gereken önemli detayları bu yazımızda keşfedebilirsiniz.

Akbük Koyu’na Nasıl Gidilmeli?

Akbük Koyu, Muğla şehir merkezinden yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Akyaka’ya ise yaklaşık 23 kilometre uzaklıktadır. 

Akbük Koyu’na ulaşım için öncelikle Akyaka’ya gelebilir ve kıyı yolunu takip ederek 25 – 40 dakika içinde koy bölgesine gidebilirsiniz.

Akbük Koyu gezilecek yerler arasında bu bölgede bulabileceğiniz en sakin yerlerden biri. Çevresinde yapılaşmanın bulunmaması burayı tatilciler için kaçırılmaz bir fırsat kılıyor. 

Şirin bir iskelesi, denizin hemen yakınında bulunan tesisleri ve temizliği ile Akbük Koyu tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bir tatil rotanız olabilir.

Muğla Akbük Gezilecek Yerleri Nereleri?

Akbük koyu gezilecek yerler ve çevresindeki önemli ziyaret noktalarını listemizde bulabilirsiniz.

Akyaka Kumsalı

Akbük’e yaklaşık yarım saatlik bir mesafede olan Akkaya’da tatilcilerin gözdesi Akkaya Kumsalını gezebilir ve denize girebilirsiniz. Akkaya Kumsalı daha çok aileler tarafından özellikle hafta sonları tercih edilen bir yerdir. Halk plajı olmasından dolayı girişte ücret alınmaz. Şezlong gibi ihtiyaçlar içinse ücret ödemeniz gerekir.

Küfre Koyu

Akkaya’yı ziyaret etmişken Gökova’daki Küfre Koyunu mutlaka görmelisiniz. En az Akbük kadar göz alıcı bir doğal güzelliğin adresi olan Küfre, özellikle deniz araçlarıyla yapılan turlarla mutlaka uğranan noktalardandır.

Azmak Nehri

Akbük Koyu gezilecek yerler arasında temiz bir hava almak isteyenlere Akkaya’daki Azmak Nehri’ne davet ediyoruz. Sıcaktan bunalanların uğrak yeri olan Azmak, birbirinden renkli doğa fotoğrafları çekmek için ideal.

Aşıklar Yolu

Yürüyüş yapmayı unutulmaz bir tatilin parçası olarak görenleri devasa ağalar arasındaki bulunan uzun Aşıklar Yolu’na davet ediyoruz. Akkaya Gökova’da bulunan ve Sevgi Yolu adıyla bilinen bu doğal ortamda uzun yürüyüşler, koşular ve bisiklet gezileri yapabilirsiniz.

Akkaya Koyu gezilecek yerler içinden öne çıkanları sizler için sıraladık. Çevrede görmeniz gereken pek çok güzel koy ve kumsal sizleri bekliyor.

Dinginliğin adresi Akbük Koyunda gezilecek yerler listemizde doğaseverlerin hoşuna gidecek bazı önemli ziyaret yerlerini sıraladık.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir