Çocuklu ailelerin tercih edebileceği kamp alanları 2022

kamp alanlari cocuklaarla

1- Boğsak Koyu / Mersin

Mersin’in Silifke ilçesinde yer alan Boğsak’taki kamp alanı içinde hem karavanlar, hem de çadırcılar için alan mevcut. Etrafı güvenlik için çevrili olan kamp alanı denize sıfır bir pozisyonda. Plajı, çakıl taşı ve kum karışımı olan kamp alanının denizi, sığlık alan yoğunluğunda olduğu için küçük çocuklar itimatla denize girebilirler. Köyün marketi ve bakkalına birkaç adımlık arada olan kamp alanın çabucak önünden Taşucu’na ve Silifke’ye giden minibüsler de geçmektedir. Ayrıyeten Taşucu Limanı’ndan her gün günübirlik tipler düzenleyen tekneler de bulunmaktadır. Bu teknelerle keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Tüplü dalış yapmak içinse, kamp alanının çabucak yanı başında dalış tekneleriyle bölgenin sualtı zenginliklerini keşfedebilirsiniz.

2- Saros Körfezi Kömür Limanı / Çanakkale

Küçücük bir koy fakat denizinin paklığı ve berraklığıyla ün yapmış bir beldedir. Koy yalnızca kamp yapanlara özel bir yerdir. Alanda pak su, tuvaletler olduğu üzere dalış ekipmanları kiralayan bir yer ve küçük bir büfe de hizmet veriyor. Şayet ki dalışa merakınız varsa buradan ekipman kiralayarak dalış yapabilirsiniz.

3- Datça Aktur Koyu / Muğla

Asırlık çam ağaçlarının altında denize sıfır pozisyonda bir kamp alanına sahiptir Aktur. Burada dilerseniz kendi çadırınızı getirip kurabileceğiniz üzere, karavanınızla da gelebilirsiniz. Kamp alanının yanı başında birebir ismi taşıyan bir site vardır. Bu site içerisinde iki tane market bulunur. Günlük gereksinimlerinizi bu marketten karşılayabilirsiniz. İki başka koy da mavi bayraklı, tertemiz ve berrak bir denize sahiptir. Alanda restoran – bar ve mutfaklar vardır. Yemeklerinizi ve içeceklerinizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kamp alanında gereksinim halinde kullanabileceğiniz çamaşırhane ve ütü odası da mevcuttur. Konuklar alanda bulunan tenis kortlarından da faydalanabilmektedir.

 

4- Şile Kızılderili Köyü/ İstanbul

İstanbul’un art bahçesi Şile’de epey farklı konseptte bir yer var. Burası bir Kızılderili köyü. Tabiatla iç içe bir alanda, Amerikan yerlilerinin hayatlarının ana öğesi olan (Tepees) çadırlarda konaklamak, Kızılderili ateşi yakmak için istikamet Şile Kızılderili Köyü. Bu köyde ahşap bungalovlar ve Kızılderili çadırlarında olmak üzere iki başka konaklama çeşidi mevcuttur. Bilhassa çocuklarınız buraya bayılacak.

 

5- Ormanya Hobbit Köyü / Kocaeli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata kazandırdığı Ormanya tam bir doğal ömür köyü. Alana girişlerin fiyatsız olduğunu çabucak hatırlatalım. Bu alanda çocuklar için hayvanat bahçesi, yabanî ömür alanı, botanik yolu, tabiat cümbüş alanı, yaban hayatı muhafaza ve rehabilitasyon merkezi üzere belirli başlı yapılanmalar mevcuttur. Çocuklarınızla birlikte hayli keyifli bir tatil yapabileceğiniz Ormanya’da; 40 araçlık karavan ve 100 çadırlık çadır kamp alanı da bulunmaktadır. Ayrıyeten burada 07-14 yaş ortası çocukların katılabileceği bir tabiat okulu vardır. Bu okul çocukların doğayı keşfetmelerine imkan sunarken, üretici hünerlerini destekleyecek bir eğitim modeli de benimsenmektedir.

 

6- Maçka / Trabzon

Karadeniz‘in yemyeşil tabiatında konuklarına kapılarını açan bir tesis var Maçka‘da. İsmi Livera Camping. Sazlıklardan yapılmış çadırları, konforlu olduğu kadar geniş ve çocukların seveceği tipten. Tesisin ortak alanlarından kıl çadır içinde restoran alanı ve açık teras alanı mevcut. Tüm konuklar bu ortak alanlarda yemek yiyebilir, sevdikleriyle vakit geçirebilirler. Gün içinde ailecek tabiat yürüyüşüne çıkabilir, akşamları da bahçede yanan ateşin etrafında çocuklarınıza gençlik öykülerinizi anlatabilirsiniz.

 

7- Olimpos / Antalya

Olimpos, gerek tabiatı gerek denizi, gerekse tarihi noktalarıyla apayrı bir tatil sunar. Çocukların tutkunu olduğu ağaç konutlarda konaklayabilirsiniz, Çıralı Yanartaş’a tırmanarak onlara buranın mitolojik hikayesini anlatabilirsiniz. Akşamları kıyıda yanan ateşin etrafında gitar çalan gençlerle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

8- Yedigöller / Bolu

Yalnızca tabiat arayanların adresi Bolu Yedigöller. Yalnızca hafta sonları bile çadırınızı alıp gidebileceğiniz bir yer olan Yedigöller’i sizin kadar çocuğunuz da çok sevecek. Gün içinde gölde birlikte olta ile balık tutabilir, yemyeşil ormanda göller ortasında yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıyeten araç trafiği olmadığı için çocuğunuzla rahat rahat topla oynanan oyunlar oynayabilir ya da ailecek scrabble, tabu üzere oyunlarla da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

9- Kaş / Antalya

Kaş’ta denize sıfır olağanüstü bir kamp alanı var. Bu kamp alanında çadırınızı asırlık çam ağaçlarının altına kurabilirsiniz. Burada dilerseniz bungalovlarda da kalabilir, karavanınızı da getirebilirsiniz. Dilediğiniz pek çok aktivite için kamp alanında keyifli yerler bulunmaktadır. Burada denize kolaylıkla girebilirsiniz. Tavla üzere oyunlar oynayıp, gölgede serinletici şeyler içerek deniz görüntüsü eşliğinde kitap okuyabilirsiniz. Burada bir tane de cafe-restoran hizmet vermektedir. Dilerseniz yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi buradan alabilirsiniz. Gezilecek çok yer, keşfedilecek çok şey olan Kaş’ta, çocuklarınızla kesinlikle sea kayak aktivitesi öneriyoruz. Ayrıyeten batık kent Kekova’da da keyifli bir tekne tipi yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir