Çeçeva Köyü yemyeşil bir görünüm sunuyor

ceceva koyu yemyesil bir gorunum sunuyor WTJDuOSs

Karadeniz’de gezilecek en hoş yerlerden biri Rize’de bulunan Çeçeva Köyü. toplumsal Medyada paylaşım rekorları kıran köy gezmeyi seven herkesin uğrak yerlerinden biri. Burada turistler fotoğraf çekiliyor, programcılar çekim yapıyor. Köy halkı ise yalnızca çaylarını hasat etmekle meşgul oluyor. Süper bir görünüme sahip olan çay bahçesi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Ağır ilgi gösterilen köydeki çay bahçesinin ortaya çıkış hedefi ise büsbütün farklı. Bahçe sahibi 40 yıl emek vererek bu bahçeyi bu görünüme kavuşturmuş lakin hiç turistik bir köy olacağı, bütün toplumsal medya sitelerinden paylaşılan karelerin buradan çıkacağı aklına gelmemiş. Tek yaptığı emek vermek ve hasat vakti geldiğinde çayları hasat etmek olmuş. Günümüzde ise buraya binlerce kişi ziyarete geliyor. Fotoğraf çekilmek isteyenlerin sayısı bir oldukça fazla olduğu üzere klasik kıyafetler giyip doruktaki salıncaklarla çay bahçelerine süzülmek en çok tercih edilen aktivite oluyor. İşte tüm hoşluğu ve mükemmel görüntüsüyle Çeçeva Köyü. 

ÇEÇEVA KÖYÜ

Karadeniz’de en çok fotoğraf çekilen yerlerden biri olan Çeçeva Köyü Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunuyor. Süper bir görünüme sahip olan çay bahçeleri herkesin ağır ilgisini çekiyor. 

Başka bir ismi Haremtepe olan Çeçeva Köyü bilhassa toplumsal medyada tanınan olmuş durumda. Çaylıkların sistemli görünümü fotoğraflardaki etkiyi arttırmış birçok fotoğrafçı ve gezgini, birebir vakitte da televizyon programcısını bölgeye çekmiş. Yemyeşil bir çay denizi gören herkes görüntü ve fotoğrafları beğeni yağmuruna tutuyor. 

yyP41 1638279603 6119

ÇEÇEVA KÖYÜ NASIL TURİSTİK OLDU?

Köyün bu kadar tanınan olmasını köy halkı da beklemiyormuş. Çay bahçesi sahibi 40 yıldır bu çay bahçesinin tertipli görünümüne kıymet veriyor her hasat periyodunda de çay hasadını yapıyormuş. Lakin bir gezginin burada fotoğraf ve görüntü çekmesi süper manzaraları paylaşması toplumsal medyada en çok beğeni alan fotoğraflardan olması başka fotoğrafçıların da köye akın etmesine sebep olmuş. 

Şimdilerde yüzlerce kişi Çeçeva Köyü’ne gelerek burada çaylıklar ortasında fotoğraf çekiliyor. Zirvede bulunan salıncakta çaylıkların üzerine kadar sallanıyor. Mükemmel bir tecrübe de böylelikle yaşanıyor.

0FsIu 1638279941 7675

ÇEÇEVA KÖYÜ’NE NASIL GİDİLİR?

Rize merkeze 24 kilometre aralıkta bulunan köy Çayeli ilçesine ise 6 kilometre arada yer alıyor. Evvel Çayeli ilçesine gelip buradan ticari taksi yada özel araç ile köye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir