Bodrum’da oteller yeni yıl tatiline hazır

bodrumda oteller yeni yil tatiline hazir VMFrnsvN

Muğla’nın Bodrum ilçesi yeni yılı 16 gün sürecek yılbaşı partisiyle kutlayacak. Bugün başlayacak kutlamalar öncesinde ilçede tüm hazırlıklar tamamlandı. Meydan ve sokakların süslenmesinin yanı sıra otel ve restoranlar yılbaşına özel ‘gala yemekli’ cümbüş programları hazırladı. Bodrum Otelciler Derneği Genel Sekreteri Yiğit Girgin, “Şu an da yılbaşı programlarını soran birçok müşterimiz mevcut. Yılbaşı yaklaştıkça talebin artacağı ve kalabalıklaşacağını bekliyoruz” dedi.

Bodrum Belediyesi tarafından bu yıl organize edilen yılbaşı partisi, 16 gün sürecek. Yılbaşı partisi kapsamında ünlü sanatkarların konserlerinin yanı sıra, 180 mahallî sanatçı da sokaklarda sanatseverlerle buluşacak. Kentin her noktası yılbaşına özel olarak süslenmesinin yanı sıra yılbaşı ağacı, maskotlar, animatörler, yılbaşı stantları, yiyecek içecek alanları yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi haline gelecek. Sokaklarda renkli dans şovlarının yapılacağı partide, DJ performanslarıyla eğlenceli anlar yaşatılacak. İnteraktif aktifliklerin yapılacağı partiye, kar küresi, buz pateni pistleri, atlı karınca ve kar yağdırma efektiyle renk katılacak.

FİYATLAR KİŞİ BAŞI 450 LİRADAN BAŞLIYOR

Bugün başlayacak parti için Bodrum Kent Meydanı başta olmak üzere birçok cadde ve sokaklar ışıl ışıl süslendi. Oteller ve restoranlar yılbaşına özel programlar hazırladı. Şenlik için konaklama paketleri oluşturan oteller ayrıyeten içinde yılbaşı galasının da olduğu özel paketlerle konuklarını ağırlayacak. Bodrum’da restoran ve oteller soğuk meze, orta sıcak, sıcak ve limitli içecekten oluşan menü ve canlı müzik eşliğindeki yılbaşı cümbüşleri için kişi başı 450 lira ile 1500 lira ortasında değişen fiyatlar belirledi.

bodrumda oteller yeni yil tatiline hazir 0 McRvEZlb

‘BODRUM’A GELENLERİ KEYİFLİ BİR YILBAŞI BEKLİYOR’

Yılbaşı programlarının kış turizmi için olumlu tesirler oluşturacağını söyleyen Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Yiğit Girgin, “Uzun bir sessizlikten sonra, malum pandemi sürecinden sonra hareketli bir programın yapılması hem lokal işletmeler için hem de buradaki halkın moral motivasyonu için, pek olumlu bir durum oluşturdu” dedi.

Girgin, şunları söyledi: “Birçok otel ve işletmenin kendine ilişkin programları var. Bununla birlikte belediyemizin sağladığı yılbaşı programı kış periyodunda Bodrum için hoş bir doping olacak. Yıl sonu prestijiyle muhakkak kesimde çekilme olsa da yılbaşına gerçek artan bir talep gözlemliyoruz. Şu an da yılbaşı programlarını soran birçok müşterimiz mevcut. Yılbaşı yaklaştıkça talebin artacağı ve kalabalıklaşacağını bekliyoruz. Yılbaşı cümbüşü bu sene cuma gününe denk geliyor. Perşembe ve cuma günü otellerde konaklamalı ve eğlenceli müzik, eğlenceli yılbaşı galalarının gerçekleşeceğini biliyoruz. Mahallî işletmelerde yılbaşı gecesine özel olarak, yemek ve müzik tertipleri olacak. Bununla birlikte belediyenin yaptığı ve yereli destekleyen yılbaşı tertibiyle bir arada keyifli bir yılbaşı Bodrum’a gelecekleri bekliyor.”

– Yılbaşı,Bodrum,Otel,Parti,Eğlence,Programları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir