Birbirinden Değerli Cam ve Kristal Eserler Beykoz Cam ve Billur Müzesi’nde

birbirinden degerli cam ve kristal eserler beykoz cam ve billur muzesinde 7aMwHOGt

Beykoz cam ve billur müzesi son vakitlerden gezginlerin akın ettiği güzide seyahat adreslerinden biri. Süper ayrıntıların bulunduğu müzede cam ve kristal olan bedelli tarihi eserler yer alıyor. Osmanlı devrinden günümüze kalan kristal piyano da bu yapıtlardan biri. Ayrıyeten daha birçok cam tarihi eser müzede büyük titizlikle korunuyor.

Beykoz’da yer alan Beykoz Cam ve Billur Müzesi son vakitlerin tanınan seyahat yerlerinden biri. Toplumsal medyada büyük ilgi toplayan müzeye giden ziyaretçi sayısı her geçen gün çoğalıyor.

Beykoz Cam ve Billur Müzesi

Beykoz Cam ve Billur Müzesi yerinde daha önce Beykoz Cam ve Billurât Fabrika-i Hümâyûnu yer alıyordu. Yeni bir çalışmayla buraya Beykoz Cam ve Billur müzesi yapıldı. Beykoz Cam ve Billurât Fabrika-i Hümâyûnu Osmanlı periyodunun en kıymetli cam fabrikasıydı. 360 dönümlük yere heyeti olan müze günümüzde restore edilmiş haliyle çok beğeni topluyor. Çok değerli eserler burada müzeyi gezmeye gelenler tarafından görülebiliyor.

birbirinden degerli cam ve kristal eserler beykoz cam ve billur muzesinde 0 kWl4ZF3j

Müzenin tarihî binası ise Mısır Hidivi İsmail Paşa’nın kapı kethüdası olan ve Sultan Abdülaziz tarafından paşalık rütbesi verilerek vezirliğe kadar yükseltilen Abraham Paşa tarafından yaptırılmıştır. Abraham Paşa’nın yaptığı yapılardan günümüze kadar gelmeyi başaran lakin ahır binası olan yer Ulusal Saraylar tarafından restore edilmiş ve müzeye çevrilmiştir.

birbirinden degerli cam ve kristal eserler beykoz cam ve billur muzesinde 1 iLrwdyqV

19. yüzyılın mimari özelliklerini en düzgün formda görebilirsiniz müzede. U planlı yapısı avluyu kuşatan bir görünüme sahiptir.  Cepheleri alt katta yuvarlak kemer açıklıklarıyla hareketlendirilmiştir. Tematik olarak düzenlenen müze 12 kısımda Türk cam sanatının gelişiminin ve Avrupa camlarının sergilendiği, Türkiye’nin birinci ve en güçlü cam müzesi olmasıyla büyük bir kıymete ve pahaya sahiptir.

Beykoz Cam ve Billur Müzesi Hangi Günler Açık

Beykoz Cam ve Billur Müzesi Müze hafta içi her gün saat 09.00 ile 18.00 saatleri ortasında açık bulunuyor. Müzeyi gezmek isteyen ziyaretçiler bu saat aralıklarında gelerek müzeyi gezebilirler.

Beykoz Cam ve Billur Müzesi Giriş Fiyatı

Beykoz Cam ve Billur Müzesi Müzeye giriş fiyatı 15 TL olarak belirlenmiş. Müze bahçesine ise 5 TL fiyatla girebilirsniz. Otopark fiyatı ise 10 TL.

– Müze,Cam,Beykoz,Gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir