Beyaza bürünen Ilgaz Dağı’ndan kartpostallık görüntüler

beyaza burunen ilgaz dagindan kartpostallik goruntuler

Kar yağışıyla beyaza bürünen Ilgaz Dağı, dron ile görüntülendi. “Anadolu’nun sen ulu bir dağısın” dizesiyle şiir ve müziklere husus olan, Kastamonu-Çankırı hududundaki Batı Karadeniz’in 2 bin 587 rakımlı Büyük Hacet Zirvesi ile en yüksek dağı Ilgaz, Türkiye’nin önde gelen kayak ve kış turizmi merkezleri ortasında yer alıyor.

Ilgaz Dağı, birkaç gündür bölgede tesirli olan kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Kar kalınlığının 30 santimetreye yaklaştığı dağ, dron ile görüntülendi.

beyaza burunen ilgaz dagindan kartpostallik goruntuler 0 qCJqFBqe

Tabiat fotoğrafçısı Cebrail Keleş, Ilgaz’da karla birlikle farklı bir hoşluğun ortaya çıktığını söyleyerek şunları kaydetti “Doğa fotoğrafçılarının, doğaseverlerin, Kastamonu ve civarındaki tüm kayakseverlerin hasretle beklediği kar dağlarla, ağaçlarla buluştu. Köknarların üzeri karla kaplandı. Harikulade bir hoşluk var. Fotoğraf çekerken keşke kamerayla çeksek diyoruz, kamera ile çekerken keşke ressam olup da resmetseydik diyoruz. Doyumsuz bir hoşluğu yaşıyoruz. Ilgaz’ımız her kış olduğu üzere bu kış da gelinliğini giydi.”

– Kar,Ilgaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir