Avrupa’da başlayıp Asya’da sona eden tren seyahati! Tam 21 gün sürüyor

avrupada baslayip asyada sona eden tren seyahati tam 21 gun suruyor XkOtTCUc

Demiryolu turizmi eklenen yeni rotalarla dünya üzerinde gelişimini sürdürürken, tren ile seyahat meraklılarını sevindiren bir gelişme yaşandı. Daily Mail’in haberine nazaran bu ayın başlarında Laos’ta bir demir yolu güzergahının kullanılmaya başlanması sayesinde, Güney Portekiz’de bulunan Lagos kentinden Singapur’a trenle seyahat etmek mümkün hale geldi. Dünyanın en uzun tren seferinin yolculara yaklaşık bin ile bin 100 euroya mal olması bekleniyor.

BİRTAKIM KENTLERDE KONAKLANABİLECEK

Seyahat sırasında gezginlerin evrak süreçleri için Lizbon, Madrid ve Paris’te bir gece, Moskova ve Pekin’de ise 2 gece konaklamak zorunda kalacakları söz edildi. Yetkililer, 11.654 millik (18.755 km) seyahatin 21 günde yapılabileceğini belirtirken, ülkeler ortasında geçişte evrak süreçlerinin yapılabilmesi için yolculara gerekli mühletin sağlanacağını kaydetti. En uzun tren seyahati, pandemi nedeniyle askıya alınan Paris-Moskova ve Moskova-Pekin seferlerinin yine başlaması ile mümkün olabilecek.

1610 KM DAHA UZUN

2 Aralık’ta Laos’un başşehri Viyentiyan’dan Çin’in Botan kentini birbirine bağlayan bir demir yolunun açılması sonrası oluşturulan yeni sefer ile, daha evvelki en uzun demir yolu seyahatinden yaklaşık 1610 km daha fazla yol kat edilmiş olunacak. Bundan evvelki en uzun tren seyahatinin ise Protekiz’den Vietnam’a uzanan 16.898 kmlik sefer olduğu kaydedildi

– Yol,Uzun,Tren

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir