Antalya’da bir yanda kar diğer yanda deniz keyfi

antalyada bir yanda kar diger yanda deniz keyfi BRj7U2In

Türkiye’nin birçok vilayetinde kar yağışı beklenirken turizm kenti Antalya’da dünyaca ünlü kıyıda çekilen manzaralar yaz günlerini aratmadı. Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar denize girerek, kıyıda kitap okuyup güneşledi.   

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinde beklenen kar yağışı ile ilgili ihtarlarda bulunurken turizm kenti Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı kıyısında çekilen imgeler yaz günlerini aratmadı. Hava sıcaklığının 16 derece, deniz suyu sıcaklığını 19 derece ölçüldüğü kentte güneşli havayı ve hafta sonunu fırsat bilen yerli ve yabancı vatandaşlar kıyıya koştu. Kimi vatandaşlar deniz suyunun da sıcak olmasını kıymetlendirerek yüzdü. Kimileri ise kitabını okuyarak güneşlenmeyi tercih etti. Birçok vatandaş ise kıyıda yürüdüğü ve arkadaşları sohbet etti. 

antalyada bir yanda kar diger yanda deniz keyfi 0

“YÜKSEKLERE ÇIKINCA KAR KIYIDA DE DENİZE GİRİLİYOR”

Denize giren vatandaşların imajı yaz günlerini aratmadı. Antalya’ya Çorum’dan tatile gelerek denize giren Hasan Kalender, “Bugün günlerden 18 Aralık 2021. Antalya’ya gelmişken denize girmek istedim. Deniz suyu da çok hoş. Çorum’da hava kar yağıyor. Çok soğuk. Burada Allah hoş yer vermiş. 4 mevsim yaşanabiliyor. Yükseklere çıkınca kar kıyıda de denize giriliyor. Buraya geldiğin için çok memnunum. Memlekete geri döneceğim” kelamlarına yer verdi. 

                                         

– Denize,Vatandaş,Sahilde,Kar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir