Antalya 30 dakikada iki mevsim yaşatıyor

antalya 30 dakikada iki mevsim yasatiyor 3YeF3hNs

Türkiye genelinde tesirli olan kar yağışı, turizm kenti Antalya’nın iki mahallesinde de tesirli oldu. Kent merkezine 30 dakika uzaklıkta bulunan mahallelerde vatandaşlar kardan adam yapıp kar topu oynarken, birtakım vatandaşlar Konyaaltı Kıyısı’nda karlı dağlara karşı kulaç atmanın keyfini sürdü.

Turizm kenti Antalya’da bir günde adeta iki mevsim bir ortada yaşandı. Birçok vilayette tesirli olan kar yağışı Antalya’nın Kumluca ilçesi Söğütcuması ve Konyaaltı Üçoluk Mahallesinde de tesirli oldu. İki mahallede yaklaşık 30 santimetre kar yağdı. Kar yağışını duyan onlarca Antalyalı iki mahalleye giderek doyasıya karda eğlendi. Kimi çocuklar ise kardan adam yaparak, kar topu oynadı.

YÜKSEKLERDE KAR, KIYI DENİZ KEYFİ

Öte yandan dünyaca ünlü Konyaaltı Kıyısı’nda ise güneşli ve sıcak hava tesirli oldu. Ünlü kıyıya gelen yerli ve yabancı vatandaşlar, bir yandan denize girerken başka taraftan Beydağları’nda gözüken kara karşı kulaç atmanın keyfini sürdü. Hava sıcaklığının 16 derece, deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü kentte güneşli havanın cuma gününe kadar tesirli olması bekleniyor.

antalya 30 dakikada iki mevsim yasatiyor 0 YsRyc2rY

“KARDA ADAM YAPTIK, SUCUK EKMEK YAPTIK”

Kemer’den gelerek karın keyfini süren Merve Kurga, “Kar gece başlamış. Biz de öğle saatlerinde geldik. Kardan adam yaptık, sucuk ekmek yaptık. Kar yağdı mı kesinlikle buraya geliriz” dedi. Konyaaltı Kıyısı’nda denize girip balık tutan bir vatandaş, “Bugün öteki günlerden daha hoş. Bilhassa Beydağları ve Saklıkent’te kar var. Biz burada denize girip balık tutuyoruz. Şahane bir şey. Denize girdim su sıcaklığı uygun. 20 Aralık’ta bu türlü manzara çok güzel” dedi.

– Kar,Deniz,Etkili,Sahil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir