Anadolu’nun yüce dağında kayak sezonu başlıyor

anadolunun yuce daginda kayak sezonu basliyor YNfgTOat

Kış turizminin değerli merkezlerinden Ilgaz Dağı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşmasıyla kayak döneminin erken başlaması bekleniyor.

Kastamonu ile Çankırı hududunda bulunan, değerli kış turizmi merkezlerinden Ilgaz Dağı’nın yüksek bölümlerinde kar yağışı tesirli olmaya başladı. Kayak merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaştı. Kar yağışının gelecek günlerde de devam etmesi bekleniyor.

anadolunun yuce daginda kayak sezonu basliyor 0 I12ap8Zp

Ankara Üniversitesi Öğrenci Rehabilitasyon, Toplumsal, Spor, Eğitim, Uygulama Yer ve Tesisleri (ÖRSEM) Ilgaz Otel Müdürü Tunahan Öztürk, hoş bir dönem geçirmeyi ümit ettiklerini söyledi.

anadolunun yuce daginda kayak sezonu basliyor 1 XHXWh6je

Ilgaz Kayak Merkezi’nin 1900 rakımda çok hoş bir yer olduğunu anlatan Öztürk, “Geçen sene pandemi münasebetiyle tesisimizi açamamıştık. Bu sene tesisimizi açacağız. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bölgede dünden itibaren kar yağışı başladı. Bu sene kayak dönemi erken başlayacak diye düşünüyoruz.” dedi.

anadolunun yuce daginda kayak sezonu basliyor 2

Kayakseverleri bölgeye davet eden Öztürk, “Pandemi süreci insanları biraz meskenlere kapattı. Burası doğasıyla çok hoş bir yer. Doğal hoşlukların olduğu, oksijeniyle epey hoş bir yer. Hem kayak hem de doğaseverleri bölgeye bekliyoruz.” diye konuştu.

– Kayak,Kar,Güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir