2022 Köyceğiz Gölü gezilecek yerler

2022 koycegiz golu gezilecek yerler e8brm83v

Köyceğiz Gölü harika bir tabiata sahip güzide seyahat adresimiz. Burada fotoğraflar çekilecek o denli hoş ayrıntılar var ki her birinde dinlenerek keyif de yapabilirsiniz. Eğlenceli ve dinlendirici bir tatil için birçok kişinin tercih ettiği Köyceğiz ve etrafını sizler için verdik. Yangından evvelki tabiatı ve ormanlarını Dünyayı Geziyorum grubu sizler için görüntülemişti. Şimdilerde yaralarını sarmaya çalışan Köyceğiz keşfetmeye ve korunmaya kıymet daha kaç hoşluğa konut sahipliği yapıyor. 

KÖYCEĞİZ GÖLÜ 

Köyceğiz Gölü kocaman imgesi ve masmavi imajıyla adeta bir denizi andırıyor. Birebir vakitte süper plajları da denizlerin sahip olduğu kumlara eş paha. Yüzünüzü masmavi sularına döndüğünüzde sırtınızı da yemyeşil ormanlara veriyorsunuz burada. O denli hoş bir tabiat ve tertemiz sular var ki gelen herkes hayran kalıyor. Her bir köşesi turistler tarafından keşfediliyor. Keşfetmeye ve korunmaya kıymet hoşluklara sahip Köyceğiz. 

Burada hayatlar gölün etrafında akıyor. Akdeniz’e kontağı olduğu için lagün vazifesi de gördüğü söyleniyor. Köyceğiz Gölü su sporları yapanların da uğrak yeri. Yerli ve yabancı turistler göl içerisinde kano sporunu yapıyor ve etrafta koşu yerlerin de değerlendiriyorlar. Dört mevsim dünyanın dört bir yanından ziyaretçi alıyor. 

Sessiz ve sakin bir yer olan Köyceğiz dinlenmek isteyen bireylerin birinci olarak tercih ettiği yerlerden biri. Kışın ortasında dahi ılık havası var Köyceğiz’in. Balıkçılık ile de geçimini sağlayan Köyceğiz turistik bir merkez olması sebebiyle yazları baya kalabalık oluyor. 

Kıyı kenarında gezmek isteyenler için ve spor yapmak isteyenler için başka yol bulunuyor. Dört mevsim buraya gelen herkes buranın her ayrıntısını keşfediyor. 

KÖYCEĞİZ PLAJLARI

Köyceğiz’de birbirinden hoş plajlar ve koylar var. Delta plajı da bunlardan biri. Yaz geldiğinde boş yer bulmak güç. Yarısı tatlı yarısı tuzlu bu hoş plaj sularının. Kent merkezinde çok hoş plajlar var. Koyların hoşluğu de tekrar görmeye paha. Gizli bir cennet adeta. 

KÖYCEĞİZ ORMANLARI

Köyceğiz’de el değmemiş mükemmel bir tabiat bulunuyor. Yangından evvel Köyceğiz’in yüzde 70’lik kısmı ağaçlarla ve ormanlarla kaplıydı. Hala keşfetmeye ve korunmaya bedel yerleri bulunuyor. Yanan kısımları ise en kısa müddette kendini yenileyerek eski hoş görünümüne kavuşacak. Aşıklar yolu da hoş ağaçların bulunduğu güzide bir yer. Mükemmel fotoğraf karelerinin çıktığı bu yolda ağaçlar tünel üzere bir manzara oluşturmuş burada. ağaçlar 40 metreye kadar uzuyor. Bilhassa yaz mevsiminde yemyeşil oluyor. Bu ağaçların kabuklarından yağ elde edilerek tedavi maksatlı kullanılıyormuş. Bu ağaçların çabucak yanında bir de narenciye bahçeleri bulunuyor. Narenciye bahçeleri upuzun bir imaj oluşturuyor. 

EKİNCİ KOYU

Dünyanın en hoş tatil yerlerinden biri Köyceğiz’de Ekinci Koyu bulunuyor. Birebir isimli köyde bulunan koy harika bir görünüme sahip. Pembemsi bir görünümü olan plaja sahip koy her mevsim ziyaretçilerin birinci uğrak yerlerinden biri. Suyu pırıl pırıl ve ılık bir yapıya sahip. Sessiz ve sakin bir koy burası. Yazları dahi sessiz olan bu yerde baş dinleyerek hoş bir tatil geçirmek mümkün. 

AŞIKLAR ZİRVESİ

Aşıklar Doruğu herkesin kesinlikle giderek fotoğraflar görüntüler çektiği bir yer. Şahane bir renk ahengi var burada. Yemyeşil tabiatın yanı sıra burada dünyanın nadir olaylarından bir durum bulunuyor. Çay tabiatıyla gölle ve denizle buluşuyor burada. Bu buluşma mükemmel bir renk tonu ortaya çıkartmış. Muazzam bir görünüme sahip. 

SULTANİYE KAPLICALARI 

Sultaniye Kaplıcaları şifalı olduğu söylenen sularla dolu bir yer. Hastane olarak kullanılmış binlerce yıl evvel ve bugün de yeniden şifa olması maksadıyla buraya yerli ve yabancı turistler geliyor. Cilt rahatsızlıklarına, kemik hastalıklarına ve daha birçok rahatsızlıklara güzel geldiği söyleniyor. O denli ki buraya ‘Ölümün giremediği kent’ olarak isimlendirilmiş. 

TOPGÖZÜ KANYONU 

Adeta elle çizilmiş üzere bir manzara bulunan kanyon olağanüstü bir görünüme sahip. İp üzere uzanan kanyonun içerisinde bir de akarsu bulunuyor. Kanyon boyunca yürümek her yerini en ince ayrıntısına kadar keşfetmek mümkün. Şahane fotoğraf kareleri çekebileceğiniz üzere birebir vakitte hoş görüntüler da çekebilirsiniz. 

Köyceğiz Gölü ve etrafındaki gezilecek yerler birbirinden hoş ayrıntılara sahip. Mükemmel hoşluktaki seyahat yerinde kendine has birçok ayrıntı bulunuyor. Dünyayı Geziyorum grubunun en hoş imajları ile gördüğünüz bu yerler keşfetmeye bedel. 

  Güzel,Köyceğiz,Sahip,Koy,Görüntü,Plaj,Burada,Ağaçlar,Muhteşem,Detay,Ki,Gezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir