2022 Gezilecek Yer Yatakkaya Şelalesi

2022 gezilecek yer yatakkaya selalesi NWrNmDmz

Yemyeşil yürüyüş rotası: Son vakitlerde herkesin büyük ilgisini çeken Yatakkaya Şelalesi Yalova’nın en yeşil köşesini sunuyor bizlere. Şahane bir tabiata sahip olan şelale yürüyüş rotasının varış noktası pozisyonunda. Bu sebeple tabiat yürüyüşü yapmayı seven herkesin son vakitlerde trend yerlerinden biri. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz seyahat adresinde şahane dinlenme noktaları bulacak ve doğal ömrün içerisinde keşfedilebilecek her şeyi tanımanın keyfine varacaksınız.  

Tabiatta tertemiz havanın tadını çıkartarak dinlenmek, bir yandan da yürüyüş yapmak hoş bir hafta sonu aktivitesi olacaktır. Lakin her gereksinimimiz olduğunda tabiatın tertemiz havasından faydalanmak için lütfen çöplerinizi etrafa atmayın ve yürüyüşünüz boyunca doğal yaşama ziyan verecek hareketlerde bulunmayın.  

YATAKKAYA ŞELALESİ NEREDE? 

Yalova’nın Termal ilçesinde yer alan şelale varlıklı bir etrafa sahip. Tabiatında birbirinden farklı canlı tipleri bulunuyor. Tıpkı vakitte fotoğraf çekmek isteyen herkese olağanüstü görünümler sunuyor. Yemyeşil tabiat içerisinde huzura doymak mümkün. Türkiye’deki yürüyüş rotaları ortasında yeşili en bol olan adres toplamda 6412 metre uzunluğunda. Takip ederek yürüyüş yapacağınız patika orman içerisinde yer alıyor. Herkesin çarçabuk yürüyebileceği bir yapıya sahip. Hoş bir yürüyüş için tercih edilebilir.  

Şelaleye ulaşana kadar yürüyeceğiniz bu yolda varlıklı bir flora ve görünüm size eşlik ediyor.  Yürüyüş rotasının en hoş yanı ise yüzde 85’inin orman içerisinde olması. Yürüyüş rotasının ortasında ise Yatakkaya Şelalesi bulunuyor. Buradan sonra isterseniz devam edebilir isterseniz dönebilirsiniz. Şahane bir dinlenme adresi. Harika fotoğraflar çekerek güçlü tabiatı arşivinize alabilirsiniz. 

Büyük bir şelale değil lakin yeşil tabiatı herkesi kendine hayran bırakıyor ve yürüyüş rotasının merak edilen noktası oluyor.  

YÜRÜYÜŞ ROTASI HAKKINDA  

17 kilometre uzunluğa sahip olan yürüyüş parkuru orta zorlukta.  Bütün parkur dinlenmeler dahil 7 ile 8 saat ortasında sürecektir.  

Tabiat yürüyüşü için tercih edilebilecek hoş adreslerden biri.  

Yatakkaya Şelalesi yürüyüş rotası içerisinde zorluk çekmemek ismine kesinlikle kıyafet ve ayakkabı seçiminize dikkat etmenizde yarar var. Rahat kıyafetler ve yürüyüşe uygun ayakkabılar tercih etmelisiniz. Bu yürüyüş parkurunu rehber olmadan gezebilirsiniz. Yolda sizi yönlendirecek işaretler bulunuyor.  

Yatakkaya Şelalesi bu yürüyüş parkurunun bitiş noktasına yakın bir pozisyonda bulunuyor. Dilerseniz burada dinlenerek parkura devam edebilir ya da dinlenip geri dönüş yapabilirsiniz.  

Yürüyüş parkuruna başlamadan evvel yemeğinizi ve suyunuzu, kullanıyorsanız ilaçlarınızı kesinlikle yanınıza alın.  

– Yürüyüş,Doğa,Şelale,Parkur,İçerisinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir